Saray’ın farklı noktalarında bulunan billboardlara “Saray’ın parası Saray’da kalsın, hem Saray esnafı kazansın hem de Saray halkı” yazılı pankartlar astıran Saray Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Saray Halkına “Alışverişinizi yerel esnaftan yapın” çağrısında bulundu. Saray esnafı ve vatandaşlar tarafından takdirle karşılanan pankartlarda yer alan fotoğraflarda Saray esnafının değil de, Türkiye’nin farklı illerinden çekilen esnaf fotoğraflarının kullanılması dikkat çekti.

Saray esnafının sıkıntılı bir süreçten geçtiği bir dönemde Saray Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi anlamlı bir çalışmaya imza attı.
YEREL ESNAFTAN ALIŞVERİŞ YAPIN ÇAĞRISI
Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi hayata geçirdiği çalışma kapsamında ilçenin farklı noktalarında bulunan billboardlara “Saray’ın parası Saray’da kalsın, hem Saray esnafı kazansın hem de Saray halkı” yazılı pankartlar asılarak, vatandaşlara yerel esnaftan alışveriş yapma çağrısında bulunuldu.
BİR DE FOTOĞRAFLARDA SARAY ESNAFI OLSAYDI..
Saray esnafının yüzünü güldürmek için yapılan çalışmada dikkat çeken detay ise pankartlardaki fotoğraflarda Saray esnafının değil de, sağdan soldan bulunan fotoğrafların kullanılması oldu. Saray halkı fotoğraflardaki esnaftan alışveriş yapmaya kalkması durumunda hem daha fazla para harcamış hem de parası Saray’da kalmamış olacak.