Saraylı futbol hakemi Sedef Aktan FIFA kokartı takmaya hak kazandı. Hakemliğe Saray’da başlayan ve 4 yıldır Denizli’de yaşayan Aktan, Türkiye’den listeye giren dört kadın hakem arasında yer aldı.

Saray’da hakemliğe başlayan Sedef Aktan FIFA Kadın Yardımcı hakemi oldu.
4 OCAK’TA FIFA KOKARTINI TAKACAK
Türkiye Futbol Federasyonu, 1 Ocak 2018’den itibaren FIFA kokartı takacak hakemlerin listesini açıkladı. O listeye Saray’da hakemliğe başlayan, şuan Denizli bölgesinde hakemlik yapan bir kadın girme başarısı gösterdi. Dört yıldır yardımcı hakem olarak görev yapan Sedef Aktan, Türkiye’den listeye giren dört kadın hakem arasında yer aldı. Aktan’ın bu başarısı, Denizli hakem camiasında sevinçle karşılandı. Aktan, 4 Ocak’ta Antalya’da düzenlenecek törenle kokartını takacak.
SEDEF AKTAN KİMDİR?
Saray’ın Osmanlı Köyünde dünyaya geldi. 2006 yılında Tekirdağ Çorlu’da aday hakem olarak hakemliğe başlayan Sedef Aktan, 2013 yılında üniversite eğitimi için Denizli’ye geldi. Bir yıl sonra da klasmana yükseldi. Dört yıldır klasman hakemi olarak görev yapıyor. Aktan, Pamukkale Üniversitesi Buldan Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi Bölümü mezunu.