31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından oluşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisinde, Saraylı Meclis Üyeleri önemli görevlere getirildi. Saray’ın Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Belediye Meclis Üyeleri Levent Köksalan, Ali Gürsu Ergene ve Yener Dursun tarafından temsil edildiği Büyükşehir Meclisi’nde, Levent Köksalan Büyükşehir Encümenliğine, Ali Gürsu Ergene Plan ve Bütçe Komisyonuna, Yener Dursun İmar ve Bayındırlık Komisyonuna seçildi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi, Kadir Albayrak başkanlığında Veliköy Düğün Salonunda 41 maddenin görüşülmesi için toplandı. Geçtiğimiz dönem 60 meclis üyesi olan büyükşehirde 2019 – 2024 döneminde Kapaklı ve Çorlu’dan birer meclis üyesinin artmasıyla birlikte sayı 62’ye çıktı. Mecliste dört grup yer alırken, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 38, AKP’nin 20, DSP’nin 2 ve MHP’nin de 2 üyesi mecliste yer aldı.
KOMİSYON ÜYELERİ BELİRLENDİ
Büyükşehir Belediye Meclisi Toplantısında yapılan oylama sonrası Encümen ve İhtisas Komisyonları üyeleri şu isimlerden oluştu:
Meclis Başkan Vekilliğine birinci başkan vekili Münir Karaevli, ikinci balkan vekili Hasan Toprak.
Meclis Kâtipliği asil üyeliklerine Gökay Keleşoğlu ve Erhan Baştak, yedek üyeliklere Kazım Doğaç ve Değer Kara.
Büyükşehir Encümen Üyeliğine Levent Köksalan, Hasan Toprak, Nihat Mıstık, Selçuk Güvenilir, Hüseyin Vasfi Güner.
İmar ve Bayındırlık Komisyonuna CHP’den Halil İbrahim Erkan, İlhan İmrak, Gökay Keleşoğlu, Yener Dursun, Cihat Gaygusuzoğlu, Mehmet Cebeci, AKP’den Metin Kanat, Nizamettin Çoban, Şenol Karaküçük.
Çevre ve Sağlık Komisyonuna CHP’den Taner Yargı, Kazım Doğaç, Cengiz Cayır, Selahattin Çalışkan, Ersin Kaçar, AKP’den Nuri Köşkdere, Serkan Bezgin.
Plan ve Bütçe Komisyonuna CHP’den Değer Kara, Ali Gürsu Ergene, Cengiz Memiş, Mustafa Sabri Şahsi, Hüseyin Vasfi Güner, Doğan Özman, AKP’den Halil İbrahim Cebeci, Ruhi Özden, Şakir Sezgin.
Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonuna Volkan Soğancılar, Levent Köksalan, Erhan Baştak, Kazım Doğaç, Cengiz Çayır, AKP’den Hikmet Mutlu ve Ramazan Kemal Kurt.
Ulaşım Komisyonuna Nedim Yılancı, Kazım Doğaç, Erhan Doğan, AKP’den Ali Rıza Eti ve Sıtkı Ercan.
İçişleri Komisyonuna CHP’den Özcan Veysel Tunçcan, Yüksel Baydarlı, Nafiz Selçuk Güvenilir, Hüseyin Vasfi Güner, Ali Gürsu Ergene, AKP’den Bahadır Keresteci, Sait Yazı.
Tarım, Hayvancılık ve Orman Komisyonuna CHP’den Erhan Baştak, Zekeriya Güven, Selahattin Çalışkan, Ersin Kaçar, Kazım Doğaç, AKP’den Fedai Yüksel, Osman Turgutlugil.
Marmara Belediyeler Birliği üyeliğine asil üye Selçuk Güvenilir, Halil İbrahim yedek üye Cengiz Çayır.
Trakyakent Doğu Batı Trakya Belediyeler Birliği’ne asıl üyeliğe Levent Köksalan ve Erhan Baştak yedek üyeliğe ise Kazım Doğaç.
Tarihi Kentler Birliğine Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın yanı sıra Doğan Özman, Cihan Gaysuzoğlu, Yener Dursun ve Mehmet Akif Işık.