REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Saray Gazetesi

Saraylıların yaratıcılığı hayran bıraktı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Saraylıların yaratıcılığı hayran bıraktı
2.394
06 Temmuz 2020 - 11:49
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Türkiye iki gündür Saray’daki bir düğünde takıların gelin ve damat yerine yanlarına konulan cansız mankenlere takılmasını konuşuyor. Görsel ve yazılı ulusal basında haber olan Sinem ve Sinan Dağ çiftinin düğünleri, sosyal medyada da en çok paylaşılanlar arasına girdi. Oyuncu Ceyda Düvenci, Instagram hesabından düğünden çekilen bir fotoğrafı “Aklını sevdiğim Trakya insanı” notuyla paylaştı

Saraylıların düğünlerde teması en aza indirmek için bulduğu çözüm Türkiye gündemine oturdu.
CANSIZ GELİN VE DAMADI GÖRENLER ŞAŞIRDI
DHA’dan Şenol Aksoy’un haberine göre, Saray’da Tuana Düğün Salonu pandemi tedbirleri kapsamında gelin damada takı sırasında temas olmaması için manken gelin ve damat uygulaması yaptı. Cansız mankenlere gelinlik ve damatlık giydirilmesiyle ilk düğün yapıldı. Sinem ve Sinan Dağ çifti salona geldiklerinde girişte cansız gelin ve damadı görmesiyle önce şaşırdı. Düğüne gelen konuklar ise gelin ve damada temas etmeden tebrik etti. Takı töreni de gelinle damadın yanına konulan gelinlik ve damatlık giydirilen cansız mankenlere takılarak gerçekleştirildi
“KURALLAR DOĞRU”
Gelin Sinem Dağ, alınan tedbirlerin doğru olduğunu belirterek, “Biz de şu anda ilk defa bunun içindeyiz temassız olduğu için. Kurallar da gayet iyi” dedi. Düğünlerin eskisi gibi olmasının daha güzel olacağını ifade eden damat Sinan Dağ ise “Eskisi gibi olsa daha iyi olurdu ama maalesef koronavirüs yüzünden alınan tedbirler ortada. Gayet güzel bir uygulama düğün salonu sahiplerine çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

AKYEL: “MESAFEYİ KOLLUYORUZ”

Düğün salonu sahibi Şerafettin Akyel de tedbirler kapsamında böyle bir uygulamayı hayata geçirme kararı aldıklarını ve başta ilginç geldiği söyledi. Akyel, “Düşündük, taşındık böyle şeye karar verdik. İyi yaptığımıza da inanıyoruz. Mesafeyi kolluyoruz. Bu uygulamadan düğün sahipleri de memnunlar. Gördüğünüz gibi gelin ve damat masada otururken mankenlerimize takılar takılıyor. Anne ve babalar ise misafirleri karşılıyorlar. Tek bir sıkıntımız var o da oyun. Tek gelin damat oynayacak. Bu yönde bir sıkıntımız var” dedi.
“İYİ BİR UYGULAMA”
Düğüne gelen misafirlerden Derya Saltan ise cansız gelin ve damat mankenin ilginç gelmesinin yanı sıra iyi bir önlem olduğunu ifade ederek, “Cansız manken takı olayı bizim için alınan en güzel kararlardan bir tanesi. Evet, insanlara biraz ilginç gelebilir ama güzel bir önlem diye düşünüyorum. İnşallah daha güzel şeyler olacak. Cansız manken olayı da güzel oldu” diye konuştu.
TÜRKİYE İKİ GÜNDÜR SARAY’I KONUŞUYOR
Düğünün görsel ve yazılı ulusal basında haber olmasıyla birlikte Türkiye hem düğünü hem de Saray’ı konuşmaya başladı. Sosyal medyada paylaşım rekoru kıran düğün Twitter’da da Türkiye gündemine girdi. Oyuncu Ceyda Düvenci, Instagram hesabından düğünden çekilen bir fotoğrafı “Aklını sevdiğim Trakya insanı” cümlesiyle paylaştı.

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Saray Gazetesi’nde yer alan yazılar kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek kullanılabilir.