Kuruluş amacı tarımın finansmanı olan ve 65 yıldır üretenin yanında yer alan Şekerbank, Saray Ziraat Odası/ Kooperatifi ile protokol imzaladı. Banka imzalanan protokol kapsamında, bölge üreticilerinin nakit ihtiyaçlarını uygun faiz oranlarıyla karşılıyor ve kredi ödemelerini yılda bir hasat zamanında yapmalarına imkan sağlıyor.

ŞEKERBANK İLE ZİRAAT ODASI ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI
Şekerbank Saray Şubesi, Saray Ziraat Odası/Kooperatifi ile protokol imzaladı. Bölge üreticilerinin nakit ihtiyaçlarının karşılanmasının hedeflendiği protokol, Şekerbank Saray Şube Müdürü Gökhan Katırcı ve Saray Ziraat Odası/Kooperatifi Başkanı İbrahim Çınar arasında imzalandı. 6 Kasım’da imzalanan protokol ile Şekerbank, bölgedeki üreticilerin finansman ihtiyaçlarını hasat zamanı geri ödeme imkanı ve avantajlı faiz oranlarıyla karşılayacak.
“TARIM SEKTÖRÜNE VE ÇİFTÇİLERİMİZE DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Şekerbank Saray Şube Müdürü Gökhan Katırcı protokolün imza töreninde yaptığı konuşmada, Saray’lı üreticilere banka olarak daha fazla destek olmaktan dolayı memnuniyet duyduklarını dile getirerek; “Şekerbank’ın üreteni destekleme misyonu  doğrultusunda imzaladığımız protokol ile Saray’lı üreticilerimize finansman sağlıyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana uzman kimliğimiz ile tarım sektörüne ve çiftçilerimize her zaman destek olduk ve olmaya devam edeceğiz” dedi.
“ÜRETİME YAPILAN DESTEK EKONOMİYE İVME KAZANDIRACAKTIR”
Saray Ziraat Odası/Kooperatifi Başkanı İbrahim Çınar da üreticilerimize yapılacak her türlü desteğin, ülke ekonomisine ivme kazandırılacağını, ekonominin canlanmasına ve istihdama katkı olarak geri döneceğini söyledi. İbrahim Çınar “Üretim, ülkelerin refah düzeyinin artması ve kalkınmasının en büyük itici gücüdür” dedi.