Tekirdağ/Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bulunan Uğur Tekstil fabrikası önünde DEV-TEKSTİL sendikası üyesi işçiler basın açıklaması düzenledi. Dev-Tekstil Trakya temsilcisi Gönül Doğan,”Patron çalışmak isteyen varsa sendikadan uzak dursun, sendika üyesi olan varsa istifa etsin diyormuş. Patronun bu beyhude çırpınışları niye? Çünkü birlik olup hak aramamızdan, örgütlenmemizden korkuyorlar. Sendikalı olmak anayasal bir haktır. Bizler birliğimizi kurup, mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz” dedi.

“MÜCADELE ETMEKTEN VAZGEÇMEYECEĞİZ”
Basın açıklamasını okuyan Dev-Tekstil Trakya Temsilcisi Gönül Doğan, “Son günlerde duyduk ki patron işçiler arasında sendikalı avına çıkmış. Çalışmak isteyen varsa sendikadan uzak dursun, sendika üyesi olan varsa istifa etsin diyormuş. Patronun bu beyhude çırpınışları niye? Çünkü birlik olup hak aramamızdan, örgütlenmemizden korkuyorlar. Sendikalı olmak anayasal bir haktır. Bizler birliğimizi kurup, mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz. Buradan bir kez daha belirtiyoruz. Bizleri baskılarla engelleyemezsiniz.” dedi.
“BÜTÜN İŞÇİLERİ BİRLİK OLMAYA VE DİRENMEYE ÇAĞRIYORUZ”

Sendika üyesi işçilerin baskı altında olduğunu iddia eden Doğan, Patron kar ederken, bizler kölece çalışma koşullarında çalışmaktayız. Herkes fabrikanın bir köşesinde bu duruma isyan ediyor. İçerideki kirli hava, düşük ücretler, ağır iş yükü, baskılar bizleri bunaltmış durumda. Artık bu sorunlara bir dur demenin vakti geldi. Bütün işçileri birlik olmaya ve direnmeye çağırıyoruz” şeklinde konuştu.
DİSK/GÜVENLİK-SEN İŞÇİ MECLİSİ VE UMUT-SEN’DEN DESTEK
Basın açıklamasına DİSK/Güvenlik-Sen İşçi Meclisi ile UMUT-SEN sendikası da destek verdi. Açıklamadan sonra bir süre daha işçilere seslenen grup olaysız dağıldı.