Küresel tahmin sistemlerine göre, önümüzdeki hafta yeni bir soğuk hava dalgası geliyor. Gelecek hafta ortasından itibaren Trakya’da da etkili olacak yeni dalga ile birlikte Saray’da kar yağışı görülecek.

Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava dalgası Edirne, Çanakkale, Kırklareli ve Tekirdağ’da etkili oldu. İstanbul’un batı ilçeleri de kar yağışından etkilendi. Bu soğuk hava dalgasının doğu bölgelere doğru kayması bekleniyor. Hafta sonu hava kısa süreliğine ısınıyor fakat ardından karakış geliyor.
KARAKIŞ GELİYOR, İSTANBUL’DA DA ETKİLİ OLACAK
Küresel tahmin sistemleri 25 Aralık’tan itibaren yurdu etkisi altına alacak olan yeni soğuk ve yağışlı hava dalgasının uyarısını veriyor. Yeni soğuk sistem uzun süre etkisini gösterecek. Ocak ayının ilk hafta sonuna kadar sürecek olan soğuk ve yağışlı hava dalgasında Tekirdağ dahil birçok noktada kar yağışı görülecek. Tahminlere göre kar günlerce aralıklarla sürecek.
METEOROLOJİ’NİN SON TAHMİNLERİ
Meteoroloji’nin uyarısı şu şekilde; Trakya’da dün meydana gelen kar yağışlarının ardından, hava sıcaklıklarının üç gün boyunca gece ve sabah saatlerinde 0 (sıfır) derecenin altına düşmesi beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel buzlanma ve don olayına karşı dikkatli olunmalıdır.