REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Saray Gazetesi

Sosyal medyada tarla satışı atışması

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sosyal medyada tarla satışı atışması
1.051
23 Ağustos 2019 - 13:37
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Saray Belediyesi’nin 25 adet taşınmazı satışa çıkarması sosyal medyada tartışma konusu oldu. Tarla satışlarını eleştiren bir paylaşımda bulunan Ak Parti Saray Belediye Meclisi Üyesi Can Terek, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’i miras yemekle itham etti. Terek’in paylaşımına yorum yapan CHP Saray Gençlik Kolları Üyesi Alper Çarıkçı, AKP iktidarı döneminde yapılan satışları hatırlattı. Terek ve Çarıkçı arasındaki tartışmaya dâhil olan tarihçi-yazar Selman Akı Saray Belediyesi’nin borç ödemek için tarla satmanın doğru olmadığını dile getirdi.

Saray Belediye Başkanlığı 6 Eylül Cuma günü 25 adet taşınmazın açık arttırma usulüyle satışa çıkarılacağını duyurdu.
TEREK: “BU İŞE ESKİ TAS ESKİ HAMAM DERLER”
Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş döneminde yapılacak ilk satışla ilgili yerel basında yayınlanan bir haberi paylaşan Ak Parti Saray Belediye Meclisi Üyesi Can Terek, “Bu işe ESKİ TAS ESKİ HAMAM derler. Köylerden Saray Belediyesine kalan miras 2800 dekar. Nazmi Başkan dönemi satılan miras tarla 1000 dekar. Özgen Başkanımıza devir kalan miras tarla1800 dekar. 5 yıl sonra acaba ne kadar miras kalacak?” ifadelerini kullanarak hem önceki dönem Belediye Başkanı Nazmi Çoban’a hem de Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’e yüklendi.
ÇARIKÇI: “TÜRKİYE’DE SATILMADIK YER BIRAKMADINIZ!”
Terek’in bu paylaşımının altına yorum yapan CHP Saray Gençlik Kolları Üyesi Alper Çarıkçı, “Valla, Can abi siz 16 seneden beri Türkiye’de satmadık yer bırakmadınız. Önce aynaya bakın ondan sonra partimizin belediye başkanını eleştirin. 16 seneden beri siz ne miras bıraktınız bu ülkede?” cümleleriyle AKP iktidarı döneminde ülke genelinde yapılan satışları hatırlattı.
AKI: “BORÇ İÇİN TARLA SATILMASI DOĞRU DEĞİL”
Terek ve Çarıkçı arasındaki tartışmaya tarihçi-yazar Selman Akı’da dahil oldu. Akı, “Köyden mahalleye dönüştürülen yerlerdeki tarlalar, oraların tarihi mirasıdır. Kuruluşlarından bugüne sahip çıkılıp hiçbir gerekçeyle satılmamışlardır. Onları Saray Belediyesinin borçları için satılması doğru değildir” diyerek Can Terek’e destek çıktı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Saray Gazetesi’nde yer alan yazılar kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek kullanılabilir.