Analig Taekwondo Marmara Grubu Elemeleri 8-10 Mart tarihlerinde Çanakkale’de yapıldı. 11 ilin yarıştığı gruplarda hem erkek hem bayan takımımız başarılı olarak Eskişehir’de yapılacak yarı finallere katılmaya hak kazandılar.
TAEKWONDOCULAR YARI FİNALDE
Tekirdağ karmasında Flipper Spor Kulübü’nden 4 sporcumuz yer aldı. Bayan Takımımızda 29 kg Zeynep Hacıoğlu Altın madalya kazanırken, 33 kg Şeyma Hacıoğlu Gümüş madalya, 37 kg Ayda Selçuk Bronz madalya kazandı. Erkeklerde 53 kg Kerem Koru 5.oldu.
İNŞALLAH İLK ÜÇE GİREREK FİNALLERE GİDECEĞİZ”
Flipper Spor Kulübü Antrenörü Uz.Dr. Oğuzhan Tokgöz şöyle konuştu:
“Gençlik ve Spor Bakanlığının her sene düzenlediği bu lige güzel bir başlangıç yaptık. Hem Erkek hem Bayan takımımız Yarı Final Grubuna kaldı. Takımdaki Sporcularımızda aldıkları madalyalarla bu başarıda büyük pay sahibi oldular. Zeynep 1 hafta önce Bolu’da yenildiği rakibini finalde yenerek 1.olurken, Şeyma son saniye verdiği puanla 2.likte kaldı. Ayda ise aldığı bu madalya ile resmi maçlarda derece alan 20. sporcumuz oldu. Kerem de tecrübe kazanıyor. 2016 ve 2017 de Analigde 80 ili geride bırakarak Tekirdağ olarak Şampiyon olmuştuk. O maçlarda başarılı olan sporcularımızın hepsi şu anda milli ve üst düzey sporcu oldular. İnşallah ilk üçe girerek finallere gideceğiz ve bu kadrodaki sporcularımızı da ileride hep duyacaksınız. Bu başarıda beraber olduğumu tüm sporcuları ve antrenörleri de ayrıca kutlarım, yanımızda olan herkese teşekkür ederim.”