Flipper Spor Kulübü sporcuları Avrupa Şampiyonasına kota almak için yine Uluslar Arası arenada. TaekwondoFest 2019 07-16 Şubat tarihleri arasında Antalya’da yapılıyor. Ülkemizde ilk defa düzenlenen ‘4.WTE Presidents Cup’ ve ‘6.Turkis Open G1’ turnuvalarına Dünyadan 5000 e yakın üst düzey taekwondocu katılıyor.

FLİPPER SPOR KULÜBÜ’NDEN 5 SPORCU KATILACAK
Avrupa Şampiyonasına direkt katılım hakkı veren “4.WTE Presidents Cup” (Başkanlık Kupası)’nda Flipper Spor Kulübü Sporcusu 44 kg Genç Bayanlarda Azra Çavuş mücadele edecek. Altıncısı düzenlenen, Dünya sıralamasına puan veren “Turkish Open G1” (Uluslar Arası Açık Taekwondo Turnuvası)’na ise Flipper Spor Kulübünün 4’ü Milli Takım adına yarışan 5 sporcusu katılacak. Türkiye Şampiyonu Sporcumuz Işıl Zafer 59 kg genç bayanlarda Milli Takım adına yarışırken, yine başarılı sporcularımız Azra Çavuş 44 kg, İdil Zafer 49 kg genç bayanlarda Milli Formayla yarışacaklar. Genç Erkeklerde ise 73 kg Oğuz Tokgöz Milli Formayla yarışırken, 63 kg Ozan Toytoğlu da Kulübü temsil edecek.
“MADDİ İMKANSIZLIKLAR NEDENİYLE SADECE 1 SPORCU İLE KATILABİLİYORUZ”
Flipper Spor Kulübü Milli Antrenörü Uz. Dr. Oğuzhan Tokgöz şöyle konuştu: “Uluslararası arenada yine zorlu maçlara çıkıyoruz. Başkanlık Kupası daha önce Yunanistan’da düzenleniyordu. İki defa orada geniş kadrolarla katılıp Avrupa Şampiyonalarına kota almıştık. Ne yazık ki ülkemizde ilk defa düzenlenen bu önemli organizasyona maddi imkansızlıklar nedeniyle sadece 1 sporcu ile katılabiliyoruz. 6. düzenlenen “Turkish Open” Turnuvasına ise 4’ü Milli Forma ile yarışacak 5 sporcu ile katılacağız. Böylece Milli Takım’da şimdiye kadar 24 defa yer almış olacağız. Bu büyük bir başarı. Bölgemizde, Trakya’da hiçbir branşta hiçbir kulübe nasip olmayan bir onur. Ve karşılığında görmezden gelinme veya sadece lafta kalan destekler. Bu onur bizim ama bu ayıpta Saray’ın, Tekirdağ’ın. Saray’da çok yetenekli çocuklar, gençler var. Ama ailevi, toplumsal ve bireysel birçok faktör onların bu başarının içinde yer almasını engelliyor. Her şeye rağmen biz buradayız. Çalışmaya devam edeceğiz, isteyen gençlerimize yol gösterip faydalı olacağız. Milli Takıma yeni sporcular sokup Bayrağımızı göndere çektirip Marşımızı çaldıracağız.”