Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Abdül Taşyasan, bugün saat 15.15 te CHP Saray İlçe Binası önünde Saray Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı. Taşyasan, “Saray’ın sorunlarını bilen, her zaman ulaşabileceğiniz ve Saray’ın sorunlarını çözebilecek bir kardeşiniz olarak Saray’da sosyal demokrat belediyeciliği 7.döneme devam ettirmek adına Saray Belediye Başkanlığı’na talibim” dedi.

“ADAY OLACAK KİŞİ MUTLAKA PARTİNİN OYUNU 1 OY GEÇECEK”
CHP Tekirdağ İl Başkan Yardımcısı Abdül Taşyasan, bugün saat 15.15’te CHP Saray İlçe Binası önünde Saray Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan aday adaylığı açıklama programında açılış konuşmasını CHP Saray İlçe Başkanı Akın Aytaç yaptı. Başkan Aytaç şöyle konuştu:
“31 Mart’ta yerel seçimlerimiz var. Biz her zaman iddia ediyoruz. Kuruluşun ve kurtuluşun partisiyiz. CHP’de bugüne kadar belediye başkanlıkları yapmış arkadaşlarımız hepsi belediyenin sosyal demokrasi kuralları içerisinde marka olmuşlardır. Yeni gelecek olan arkadaşlarımız da onların izinden yürüyerek partimizin politikalarını ülkemize en hayırlı bir şekilde ulaştırmak üzere çalışacaklarından eminim. İlçe başkanı olarak örgütüm adına aday olacak arkadaştan mutlaka partinin oyunu 1 oy geçecek. Partinin oyuyla hazıra konmak yok. 1 oy geçecek ama geçecek bunu istiyoruz. Seçildiği anda mal beyanında bulunacak ve her seçim takviminde bu mal beyanını yenileyecek. Bu değer duyguları içerisinde seçimden önce kazanan CHP, sonra adaylarımız ve Türkiye olarak kazanarak çıkalım.”
“SARAY AŞIĞI BİR KARDEŞİNİZ OLARAK KARŞINIZDAYIM”
Protokolü selamlayarak açıklamasına başlayan Saray Belediye Başkan Aday Adayı Abdül Taşyasan şunları ifade etti:
“ Bugün burada sizlerle bir araya gelmekten duyduğum mutluluğu ifade ederek sözlerime başlamak istiyorum. Hepinizin bildiği gibi 1980 Saray doğumluyum. 2004 yılından beri Saray Belediyesi’nde keyifle, şerefli bir şekilde görevime devam etmekteydim. 2014 yılında Büyükşehir Belediyesi ile beraber Saray TESKİ Şube Müdürlüğü’ne çalışmaya başladım ve çalışmaya devam ediyorum. Her sokağında yürüdüğüm, karış karış bildiğim kısacası Saray’ı tanıyan, Saray aşığı bir kardeşiniz olarak şimdi karşınızda bulunmaktayım. Evli ve iki çocuk babasıyım. Aktif siyasi hayatıma 1998 yılında partinin en üst makamı olduğuna inandığım bunun altını bir kez daha çiziyorum. Partinin en üst makamı olduğuna inandığım Cumhuriyet Halk Partisi’ne üyeliğimle başladım. Aynı yıl gençlik kollarında görevlerde bulundum. 2015 yılından beri iki dönemdir CHP Tekirdağ İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundum.
“SARAY’I TRAKYA’NIN BİR İNCİSİ YAPACAĞIZ
Saray’ımızın ihtiyacı olan projeleri hemşerilerimizin desteğiyle Saray’ı daha çağdaş, daha modern. Saray’ı belki Ulaş başkanımızın elinden alacağız. Marka bir şehir yapacağız. Saray’ı Trakya’nın bir incisi yapacağız. Karadeniz’e sınırı olan Saray’ımızı Kastro ile eskiden Saray halkımız özdeşlemişti. Tekrar halkımızı Kastro’ya, Kıyıköy’e çıkaracağız.  Saray’ın sorunlarını bilen, her zaman ulaşabileceğiniz ve Saray’ın sorunlarını çözebilecek bir kardeşiniz olarak Saray Belediyesi’ni yönetmeye talibim. Burada önceki dönemlerde halkımıza hizmet eden değerli belediye başkanlarımıza, değerli Belediye Meclis üyelerimize, il genel meclis üyelerimize sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Onlardan devralacağımız bu şerefli görevi Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında daha ileri götüreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.
“ADAY KİM OLURSA OLSUN TEKİRDAĞ’DA KAZANAN 12-0 YAPAN CUMHURİYET HALK PARTİSİ OLACAKTIR”
Mart ayındaki yerel seçimlerde Saray’da sosyal demokrat belediyeciliği 7. Döneme devam ettirmek, ileri götürmek adına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır’ ilkesiyle Cumhuriyet Halk Partililer ’den alacağım destekle Saray Belediye Başkanlığı’na talibim. Aday adaylığımı açıklıyorum. Sözlerimi tamamlamadan önce adaylarımız kim olursa olsun, kazanan Tekirdağ’da yine 12-0 yapan Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır. Saray’da kazanacak, Tekirdağ’da kazanacak Türkiye’de kazanacak. 1989 yılında yerelden genele bu partiyi tekrar iktidar yapacağız. Bu insanlardaki bu azmi görüyorum ben. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Katılımınız ve bana vereceğiniz destek için hepinize teşekkür ederim.”
KİMLER KATILDI?
Saray Belediye Başkan Aday Adayı Abdül Taşyasan’ın açıklama törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, CHP Saray İlçe Başkanı Akın Aytaç ve CHP Saray İlçe Yönetimi, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Süleymanpaşa Belediye Başkan A. Adayı İlker Yağcıoğlu, Muratlı Belediye Başkan A.Adayı Ufuk Gençtürk, Şarköy Belediye Başkan A.Adayı Alpay Var, CHP Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar, TEKULAŞ Müdürü Ali Osman Yaşar, Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin, Kapaklı Belediye Meclis Üyesi Nalan Çolak,  Çorlu Eski İlçe Başkanı İsmail Akar, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ali Özen, Malkara Yağlı Tohumlar Başkanı Cem Özkan, Saray Küçük Esnaf ve Pazarcılar Derneği Başkanı Sunay İmük, Saray Belediyesi CHP Meclis Üyeleri, Önder Çelik, Bülent Kardeş ve partililer katıldı.