16.7 C
Saray

Tehdide uğramıştı, soruşturma başlatıldı!

En Çok Okunanlar

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın, bardağına mermi bırakılarak tehdit edilmesiyle ilgili Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü resen soruşturma başlattı. Başkan Akay’ın ifadesine henüz başvurulmadığı öğrenildi

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, geçtiğimiz hafta Çerkezköy’de bir restoranda arkadaşlarıyla yemek yerken A. Ç. isimli şahsın bardağına mermi bırakması suretiyle tehdide maruz kaldı. Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün resen soruşturma başlattığı ve Akay’ın ifadesine henüz başvurulmadığı öğrenildi.
TEHDİDİN NEDENİ İMAR DEĞİŞİKLİĞİ Mİ?
A. Ç.’nin Başkan Akay’dan Kızılpınar’da yer alan bir arsanın ‘sağlık alanı’ statüsünden çıkartılıp ‘ticaret alanı’ yapılmasını istediği; Akay’ın ise, Kızılpınar Belediyesi eski Başkanı Faruk Korkmaz’ın bahse konu arsa hakkında devam eden bir yargılanması olduğu için bu talebe olumsuz yanıt verdiği ifade ediliyor.
CHP’LİLERDEN DESTEK
Akay’ın tehdit edildiğini öğrenen Cumhuriyet Halk Partililer de sosyal medya üzerinden Başkan Akay’a destek kampanyası başlattı. Çerkezköy belediye Başkanı Vahap Akay’ın “Herkesin Başkanı” yazılı fotoğrafı sosyal medyada yayılırken; fotoğrafın altına “Seninleyiz”, “Asla Yalnız Yürümeyeceksin” gibi notlar düşüldü.

 

- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler