Tekirdağ Voleybol Altyapı Liglerine geçtiğimiz Temmuz ayında geçirdiği trafik kazası sonrası yaşamını yitiren Trakya Gelişim Kız Voleybol Takımının Kaptanı Beyza Adalı’nın ismi verildi. Beyza Adalı Tekirdağ Yıldız Kızlar Ligi’nde Pazar günü oynanan Çorlu Fenerspor – Trakya Gelişimspor maçında sahaya  ‘Kalbimizdesin Kaptan’ yazılı tişörtlerle çıkan Trakya Gelişimspor takımı, maç öncesinde saygı duruşunda bulunarak Beyza Adalı’nın anısı yaşattı.

Tekirdağ Voleybol Altyapı Liglerinde 2018-2019 sezonuna ‘Beyza Adalı’ ismi verildi.
KALBİMİZDESİN KAPTAN
Beyza Adalı Tekirdağ Yıldız Kızlar Liginin ikinci haftasında Pazar günü Çorlu Fenerspor ile Beyza Adalı’nın geçtiğimiz sezon kaptanlığını yaptığı Trakya Gelişimspor karşı karşıya geldi. Maça ısınmak için sahaya üzerinde Beyza Adalı’nın bulunduğu tişörtlerle çıkan Trakya Gelişimsporlu oyuncular, Beyza Adalı’nın giydiği 3 numaralı forma ile fotoğraf çektirler. Müsabaka öncesi her iki takım oyuncuları saygı duruşunda bulunarak Beyza Adalı’nın anısı yaşattı. Beyza Adalı Tekirdağ Küçük Kızlar Liginde Saray’da oynanan Marmaraspor-Tekirdağ Gelişimspor maçına, iki takımın oyuncuları ‘Sevgili Beyza Seni Unutmayacağız’ pankartıyla çıktı.
BEYZA ADALI KİMDİR?
Daha ortaokul sıralarında iken Saray Belediyespor formasıyla voleybola başlayan Beyza Adalı, yeteneğiyle kısa sürede dikkatleri üzerine çekti. Pasör pozisyonunda oynayan Beyza Adalı çalışkanlığı ile takımın değişmez isimleri arasında yer aldı. Saray Belediyespor ile Tekirdağ ve Marmara Bölge Şampiyonlukları yaşayan Beyza Adalı, Türkiye Şampiyonası’nda da boy gösterdi. Başarılarına Güngörmezspor ve son olarak da Eczacıbaşı’nın altyapısı olan Trakya Gelişimspor ile devam eden Beyza Adalı, 2017-2018 sezonunda Trakya Gelişimspor formasıyla şampiyonluklarına bir yenisini ekledi. Voleybol tutkusunu antrenörlük ile taçlandırmayı planlayan Beyza Adalı, geçtiğimiz Temmuz ayında geçirdiği trafik kazası sonrası 17 yaşında hayata gözlerini yumdu.