Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği İllerin takım karmalarıyla yarıştığı Anadolu Yıldızları Taekwondo Ligi (Analig) finalleri 3-5 Mayıs tarihleri arasında Düzce’de yapıldı. Yarı Final gruplarında ilk 3’e giren 12 İlin yarıştığı Finallerde Yıldız Kızlarımız 1 Altın, 3 Gümüş ve 1 Bronz Madalya kazanarak 81 il içinde Türkiye üçüncüsü oldu.
ŞEYMA HACIOĞLU 2. KEZ TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU
Flipper Spor Kulübü Antrenörü Uz.Dr.Oğuzhan Tokgöz’ün ve 3 sporcumuzun yer aldığı Takımımız Marmara grubunu 5. Yarı Finalleri 3. sırada bitirerek Finallere katılmaya hak kazanmıştı. 33kg  Şeyma Hacıoğlu grubu 2. yarı finali 1. sırada tamamlamıştı. Finallerde de tüm rakiplerini rahat yenerek Altın Madalyanın sahibi oldu ve kendisinin 2. Kulübümüzün 16. Türkiye Şampiyonluğunu kazandı. 29kg Zeynep Hacıoğlu grubu 1. yarı finali 5. sırada tamamlamıştı. Finallerde de Gümüş Madalya kazanarak Türkiye İkincisi oldu. 37kg Ayda Selçuk grubu 3. yarı finali 5. sırada tamamlamıştı. Finallerde de Bronz Madalya alarak Türkiye Üçüncüsü oldu.
“TEKİRDAĞ’A HAYIRLI OLSUN”
Şampiyonayı değerlendiren Antrenör Uz.Dr.Oğuzhan Tokgöz şöyle konuştu:
“Çok güzel ve zorlu bir turnuvaya şampiyonluk için gittik. 2016 ve 2017 deki başarımızı tekrarlama istedik. Son güne de lider başladık.  Sporcularım görevlerini yaptı ama yetmedi. Ayda yarı finali altın vuruşta kaybetti ve Türkiye Üçüncüsü oldu, Zeynep Finale kadar farklı geldi ama finalde istediğimiz olmadı, Türkiye İkincisi oldu. Şeyma ise farkını gösterdi ve rahat bir şekilde Türkiye Şampiyonu oldu. Tekirdağ takımı olarak az farkla üçüncülükte kaldık. Artık başarı çıtamız öyle yüksek ki üçüncülüğe bile çok sevinemiyoruz. Tüm takımı ve antrenör arkadaşlarımı kutlarım. Tekirdağ’a hayırlı olsun. Çok zorlu bir 4 ayı geride bıraktık, Bu süreçte katıldığımız 14 resmi turnuvada 3 Türkiye Şampiyonluğu, 3 Türkiye İkinciliği, 1 Türkiye Üçüncülüğü, 1 Uluslar arası İkincilik, Gruplarda 4 Birincilik, 3 İkincilik, 2 Üçüncülük, İl Seçmelerinde 11 Birincilik, 9 ikincilik, 8 Üçüncülük kazandık.  Milli takımlara 4 sporcu daha verdik.
“YENİ BAŞARILAR KAZANMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Bayramdan sonra yüksek tempolu yeni bir döneme gireceğiz. Minikler, Yıldızlar, Ümitler İl Seçmeleri hemen arkalarından Türkiye Şampiyonaları ve Mili Takım Seçmeleri var. Hiç durmadan çalışmaya yeni sporcular çıkarmaya, yeni başarılar kazanmaya, Saray’ı Tekirdağ’ı ve Ülkemizi temsil etmeye devam edeceğiz. Çocuklarının ileride bu gurur tablosunun içinde yer almasını veya en azından uzman ellerde spor yapmasını isteyen herkesi bekleriz.”