REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Saray Gazetesi

Tekirdağ’a giriş-çıkış yasağı kaldırıldı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tekirdağ’a giriş-çıkış yasağı kaldırıldı
1.522
11 Mayıs 2020 - 20:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bugün İstanbul Tarabya’daki Huber Köşkü’nden video konferans aracılığıyla başkanlık ettiği kabine toplantısı sonrası açıklama yapıyor.

Erdoğan’ın açıklamasından öne çıkanlar şöyle:
– Sağlık hizmetlerinden yaşlılarımızı öncelikle yararlandırıyoruz.
– Ak Parti, MHP ve CHP’den 1119 belediye Vefa Destek Grubu’na verilen destekle örnek bir dayanışma sergiledi.
– Yeni vaka sayımız, ölüm sayımız giderek azalıyor. İyileşen sayımız ve test sayımız artıyor.
– Dünyanın koronavirüs salgınını tamamen yenmesinin vakit alacağı ortadadır.
– Türkiye’nin aralarında olduğu bazı ülkeler salgını kontrol altına alırken bazı ülkelerde salgın tüm hızıyla sürüyor, bazılarında yeni başlıyor.
– Vatandaşlarımızın normalleşme adımını kesinlikle 10 Mart öncesine dönüş gibi algılamaması gerekiyor.
– Ülkemizde 412 yerleşim yerini karantinaya almak zorunda kaldık, 112’sinde karantina devam ediyor.
– Zaruri bir işi olmadan dışarı çıkanlar, sokakta gereksiz kalabalıklar oluşturanlar virüsü kendi elleriyle besliyorlar.
– Maskesiz olarak asla evin dışına adım atmayacağız.
– Fiziki mesafeyi koruyacağız, kalabalık yerlerden olabildiğince uzak duracağız.
– Esnafımıza ve çalışanlarımıza ekmeklerini kazanabileceklerini evlerini geçindirebilecekleri şartları oluşturmaya çalışıyoruz. Sanayici, iş dünyamıza şartlarını çevirebileceği alan açmanın gayreti içersindeyiz. 6 ay süreyle ertelediğimiz SSK ve Bağ-Kur toplamı 40 milyar lirayı buldu.
– Çalışma, sosyal güvenlik, sosyal hizmetler, sosyal yardımlar başlıkları altında oluşturduğumuz sosyal koruma kalkanını daha da güçlendireceğiz.
– Başakşehir Şehir Hastanemizin açılışını Japonya Başbakanı ile birlikte gerçekleştireceğiz. Hastanemizin ikinci etabını sayın Abe ile birlikte 21 Mayıs’ta hizmete açıyoruz.
– Tamamen Türkiye’ye mahsus bir model olan genel saglık sigortası sistemimizin önemini bu süreçte hep birlikte çok daha iyi gördük. Hiçbir sosyal güvencesi olmayanın dahi aylık 88 lira gibi herkesin gücünün yeteceği meblağ ile dahil olduğu bu sistem pekçok ülke tarafından yakın takibe alınmıştır.
– Türkiye’nin başarısı başta bilim adamları olmak üzere herkesin ilgisini çekmiş durumdadır. Ülkemizin sağlık hizmetlerinde yakın dönemde dünyanın önde gelen markalarından biri haline gelmesine bu tablo katkı sağlayacaktır.
Özel sağlık kuruluşlarının da makul katkılarla sisteme dahil olması ülkemize mahsus bir uygulamadır.
– 16-17-18-19 Mayıs tarihlerinde yine sokağa çıkma sınırlandırması uygulanacaktır.
– 18-19 Mayıs günlerinde bakkal, market, kasap, manav, fırın, tatlıcı gibi işletmelerin 10.00-16.00 arasında hem satış hem evlere servis için açık olmalarına imkan tanıyoruz.
– 65 yaş üstü 17 Mayıs saat 11.00 ve 17.00 arası sokağa çıkabilecek.
– 9 ilimizde daha şehir giriş çıkış sınırlandırmasını kaldırma kararı aldık. Bu illerimiz Adana, Diyarbakır, Mardin, Trabzon, Ordu, Denizli, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Tekirdağ’dır.
– Noterlerde nöbetçilik uygulamasını kaldırıp normal çalışma düzenine sağlıyoruz.
– Maske satışlarını normalleşme adımları çerçevesinde 1 lira üst sınırda serbest bıraktık. Yıkanabilir bez maske standartları Sanayi ve Ticaret Bakanlığımız, TSE, TÜBİTAK işbirliği ile belirlendi. Bunlar için de bir üst fiyat tespit edilerek satışına izin verilecek.
– Yaş çay alım fiyatı 3 lira 27 kuruş olarak belirlenmiştir. Bu rakam 13 kuruşluk desteklenecektir. Çay hasadı amacıyla bahçelerine gidecek müstahsiller için e-devlet sisteminde özel bir izin talep bölümü açacaktır. 19 Mayıs gecesi sokağa kısıtlamasının sona ermesinden sonra bu vatandaşlarımız gereken izni alarak çıkabilecektir. Hasatla beraber yaş çay alımları başlayacaktır.
– Ilısu Barajı’nın 6 tribününden ilkini 19 Mayıs’ta hizmete alacağımızın müjdesini kamuoyuyla paylaşmak istiyorum.
– MHP’li kardeşlerime, sayın Bahçeli’ye Cumhur İttifakı’na destek veren tüm kesimlere teşekkür ediyorum. Cumhur İttifakı’nı daha da güçlendirmeye kararlıyız.
– Terör örgütlerini, Türkiye düşmanlarıyla maruf güçleri bizzat yuvalarında bozguna uğratmaya devam edeceğiz. Akdeniz, Kıbrıs, Ege’deki haklarımızı korumaya sürdüreceğiz. Meydanı FETÖ, PKK, Ermeni ve Rum lobilerinden şer güçlerinin hiçbirine bırakmayacağız. Yurtdışındaki finans kuruluşlarıyla ekonomimizi çökerteceğini sananları hüsrana uğratmaya devam edeceğiz.
– Demokrasi ve hukuk içinde milletimizden aradığı destekleri bulamayanların darbeden, dış yönetime kadar her türlü faşist yönteme sarılmaları beyhudedir.
– Geçmişte uzun yıllar boyunca ülkemizin enerjisini ideolojik, etnik, mezhebi ayrışmalarla heba edenlere bu fırsatı vermeyeceğiz. Ekonomimize kurulan tuzakların arkasındaki sinsi amaçların farkındayız. Milletimizi köken ve inanç, hatta cinsiyet ayrımı üzerinden bölme ayrımına kalkışılması… Cumhurbşakanlığı Hükümet Sistemi’ne yönelik saldırıları da aynı kapsamda görüyoruz. Suriye ve Libya’da bizi yıpratamayanların ekonomi silahına başvurmalarında da benzer bir gaye vardır. İstiklal ve istikbal davamız ile salgının üstesinden de aynı şekilde geleceğiz.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Saray Gazetesi’nde yer alan yazılar kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek kullanılabilir.