REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Saray Gazetesi

Terek’le Günaydı’nın ‘hayır, biz yaptık’ tartışması

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Terek’le Günaydı’nın ‘hayır, biz yaptık’ tartışması
662
12 Eylül 2019 - 15:23
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ak Parti Saray Belediye Meclisi Üyesi Can Terek, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda Saray İçme Suyu, Kanalizasyon ve Saray doğal gaz hattı çalışmalarının devlet yatırımı olduğunu iddia etti. Terek’in bu çıkışına yine sosyal medyadan cevap veren CHP’li Şener Günaydı, “Büyükşehir ve Saray Belediyesi’nin yaptığı yatırımları kimse üzerine vazife çıkararak kendine mal etmesin. Bu yatırımlar belediye yatırımıdır” dedi.
Ak Parti Saray Belediye Meclisi Üyesi Can Terek ile CHP’li Şener Günaydı arasında içme suyu, kanalizasyon ve doğal gaz gibi yatırımların kimin tarafından yapıldığı tartışması yaşandı.
TEREK: İÇME SUYU, KANALİZASTON VE DOĞAL GAZ HATTI HÜKÜMET VASITASI İLE YAPILDI
Sosyal medya hesabından Saray’da yapılan, yarım bırakılan ve yapılmayan çalışmalara dair paylaşımda bulunan Can Terek, şunları ifade etti:
“Devletimizin Hükümet vasıtası ile son 5 yılda yaptıkları:
1.)Saray İçme Suyu İsale Hattı, 2.) Saray Kanalizasyon Hattı, 3.) Saray Arıtma Tesisi, 4.) Saray Devlet Hastanesi, 5.) Saray ve kırsal mahalleleri elektrik hattı, 6.) Saray doğalgaz döşenmesi.  Bu işlerin hepsi bitti.
Tekirdağ Büyükşehir ve Saray Belediyesi’nin başlayıp bitiremediği işler:
1.) Saray Mezbahası( 3 yıl oldu ihale aşamasında), 2.) Saray Kültür Merkezi İnşaatı(henüz toprak üstüne çıktı), 3.) Yeni otogar inşaatı( yeri dahi kamulaştırılmadı), 4.) Yeni Meslek Lisesi(bitti ama atölyeleri yok), 5.) Saray merkezde otopark alanı yok
6.) Saray’ın 30 yıl öncesi yapılan planlarının 30 yıl sonrası için çalışması yok.”
GÜNAYDI: BELEDİYELERİMİZİN YAPTIĞI YATIRIMLARI KİMSE KENDİNE MAL ETMESİN
Terek’in bu paylaşımına madde madde cevap veren CHP’li Şener Günaydı, şu bilgileri paylaştı:
“Sayın Can Terek abim sosyal medyada bir paylaşımda bunları soruyor ve devlet yatırımı olduğunu iddia ediyor. Devletin katkısı olmuştur ama gerçekler ortadadır. Devlet üzerine düşen görevi mutlaka yapacaktır. Burada yaşayan vatandaşlar olarak biz hepimiz bu devlete vergi veriyoruz. Büyükşehir ve Saray Belediyesi’nin yaptığı yatırımları kimse üzerine vazife çıkararak kendine mal etmesin. Bu yatırımlar belediye yatırımıdır ve daha niceleri mevcuttur.
1.) Saray Su ve Kanalizasyon Hattı TESKİ tarafından üzerine düşen bedel ödenerek tamamlanmıştır. Devlette kısmen üzerine düşeni burada yapmıştır.
2.) Arıtma tesisi TESKİ’ye devrolup bedeli TESKİ tarafından ödenmekte olan bir yatırımdır.
3.) Devlet Hastanesi tamamlanmış fakat doktor bulunmayan atıl bir hastane durumundadır. Ayrıca eski hastanenin metruk bina haline gelmesinde sorumluluk tamamen devletindir. Eski hastanenin bu durumda olmasının sorumluları kimse gerekenin yapılması da devlete düşer. Burada kamu zararı söz konusudur.
4.) Saray ve mahallelerde elektrik hatlarının değişimi de tamamen TREDAŞ tasarrufundadır, gerekli yatırımları TREDAŞ yapmaktadır. Hiç kimse buradan üzerine vazife çıkarmasın.
5.) Doğalgaz Saray Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi katkıları ile doğalgaz şirketi tarafından döşenmiş devlet sadece burada imza hakkını kullanarak izin vermiştir. Buradan da üzerine vazife çıkarmayın. Ayrıca burada Belediyemiz çok büyük bir yük alarak yol bozum bedeli almamıştır.
Sayın Can Terek;
1.) Saray Mezbahası maalesef sizin gözetiminizdeki Milli Eğitim Bakanlığı’nın şerhi kaldırmamasından dolayı bu kadar uzamıştır. Fakat her ne şartta olursa olsun mezbaha olacaktır. İhale aşamasındadır, projesi hazırdır.
2.) Saray Kültür Merkezi inşaatı devam etmektedir. Ekonomik krizin etkisi ile yavaş ilerlemektedir. En kısa sürede tamamlanacaktır.
3.) Otogar yeri ile ilgili çalışmalar devam etmektedir. En kısa sürede yapılacaktır.
4.) Okul yapmak belediyenin sorumluluğunda olmadığı halde Büyükşehir Belediyesi her ilçeye bir okul yapıp Milli Eğitime devretmiştir. Eğer eksikleri olduğu düşünülüyorsa Milli Eğitim Bakanlığı tamamlamak zorundadır. Not: Eksikleri olduğunu düşünüyorsanız okulu neden teslim aldınız?
5.) Saray merkezde otopark yok doğrudur. Onunla ilgili de TekPark mutlaka bir çalışma yapacaktır.
6.) Planlar konusunda bir bilgim yok. Bilgi edindiğim an bilgi vereceğimden emin olabilirsiniz.”

 

 

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Saray Gazetesi’nde yer alan yazılar kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek kullanılabilir.