3.7 C
Saray

TKP 1 Mayıs’ta Lüleburgaz’a çağırıyor: Bugünlerin hesabını soracağız!

En Çok Okunanlar

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Tekirdağ İl Örgütü yayımladığı basın açıklaması ile işçileri, emekçileri, aydınları ve gençleri 1 Mayıs’a çağırdı. ‘Bugünlerin hesabını soracağız bu düzeni mutlaka yıkacağız’ başlığıyla yapılan açıklamada TKP’nin 1 Mayıs’ta Lüleburgaz’da olacağı belirtilerek, “Ayağa kalkmalı, yan yana gelmeli, emekçilerin sesini ve gücünü dosta düşmana göstermeliyiz. Bilelim ki bu karanlığı geriletecek olan tek güç biz emekçilerin ellerindedir. Bilelim ki sadece işçi ve emekçilerin örgütlü gücü bu yağma ve sömürüye son verecektir” ifadelerine yer verildi

TKP’den yapılan açıklama şöyle:
“BUGÜNLERİN HESABINI SORACAĞIZ BU DÜZENİ MUTLAKA YIKACAĞIZ!
Adaletsiz ve acımasız bir düzen hüküm sürüyor dünyada ve ülkemizde. Küçük bir azınlığın zenginliklerin çoğunluğuna el koyduğu, insan hayatının ve doğal yaşamın o küçük azınlığın çıkarları için hiçe sayıldığı bir düzen. Savaşları, ırkçılığı, hırsızlığı, yobazlığı, baskı ve zorbalığı hak sayan bir düzen.

Bugün geçinemiyorsak, Sefalet içindeysek, tehdit altındaysa kadınlar, çocuklar, insan ve doğa, emekçilerin yüzü gülmez hâle gelmişse, bilelim ki sömürü düzenidir tüm bunlara sebep!

Ekmeğimizi kazanmak, hakkımız olanı almak, insanca yaşamak, yarınlara umutla bakabilmek, doğayla barışık, kardeşçe yan yana durabilmek için bu düzenden kurtulmalıyız.

Ayağa kalkmalı, yan yana gelmeli, emekçilerin sesini ve gücünü dosta düşmana göstermeliyiz. Bilelim ki bu karanlığı geriletecek olan tek güç biz emekçilerin ellerindedir. Bilelim ki sadece işçi ve emekçilerin örgütlü gücü bu yağma ve sömürüye son verecektir.

Türkiye Komünist Partisi 1 Mayıs 2022 günü tüm işçi ve emekçileri alanlarda sesini yükseltmeye, eşitlik ve özgürlük bayrağı altında birlik olmaya çağırıyor.

Yaşasın 1 Mayıs!

Yaşasın işçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışması!”

TKP ile 1 Mayıs’a katılmak isteyenler için irtibat numarası: 0542 452 85 59

- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

spot_img

Saray'dan Haberler