Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79. yılında Tekirdağ’da da törenlerle anıldı.

ÇELENK TÖRENİNE YOĞUN KATILIM OLDU
Tekirdağ Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’nda gerçekleşen törene, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Garnizon Komutanı Topçu Kur. Alb. Selçuk Kubilay Karslı, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesi çalışanlarının da bulunduğu törende, geçtiğimiz yıllara oranla katılımın oldukça yüksek olduğu gözlendi. Anma töreni çelenklerin anıta konulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti. Saat 09.05’te törene katılan yüzlerce vatandaş, sirenlerle Ata’sı için iki dakikalık saygı duruşunda bulundu.
NUTUK HEDİYE EDİLDİ
Çelenk sunma töreni sonrasında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından Cumhuriyet tarihine ışık tutan Atatürk’ün Nutuk kitabı, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak tarafından törene katılanlara dağıtıldı. Ayrıca törene katılan vatandaşlar ellerindeki karanfilleri anıta bırakarak Atatürk’e olan sevgi ve saygılarını dile getirdiler.

ANMA TÖRENLERİ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİNDE DEVAM ETTİ
Başkan Kadir Albayrak, Valilik önünde düzenlenen çelenk sunma töreni sonrasında Namık Kemal Üniversitesi Konferans Salonunda düzenlenen Atatürk’ü Anma Programına katıldı. İl protokolü, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrencinin katıldığı anma töreninde Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatı görsel sunu eşliğinde anlatıldı. Program öğrencilerin sunum ve gösterileri ile devam etti. Resim ve kompozisyonda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. Anma programı öğrencilerin hazırladığı tiyatro oyunu sahnelenmesi ile son buldu.