Saray Gazetesi olarak Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’yu, katledilişinin 26. yıl dönümünde Uğur Mumcu parkında bulunan heykeli önünde andık. Uğur Mumcu’nun mesleki ilkelerinden taviz vermeyerek özgür düşünce ve özgür basın anlayışı ile verdiği mücadele basın hayatımıza yol göstermeye devam ediyor.

KARANFİLLER BIRAKILDI
Saray Gazetesi olarak Gazeteci Yazar Uğur Mumcu’yu katledilişinin yıl dönümünde ilçede bulunan heykeli başında andık. Saat 14.30’da gerçekleşen ziyarette Saray Gazetesi emekçileri Uğur Mumcu heykeline kırmızı karanfiller bıraktı.
UĞUR MUMCU BASIN MÜCADELEMİZDE YAŞIYOR
Basın tarihinde ve gazetecilik mesleği adına önemli bir kilometre taşı olan Uğur Mumcu, katledilişinin 26.yıl dönümünde anılmış oldu. Gazeteci Yazar Uğur Mumcu, basın meslek ilkelerine bağlılığı ve özgür düşüncelerin, özgür gazeteciliğin gereğini ölümü pahasına yerine getirerek hayata gözlerini yumarken Türkiye’deki tüm yürekli ve vicdanlı gazetecilere de korkusuzca yanlışların üzerine gidilmesi gerektiğinin yol göstericisi oldu. Gazeteci Yazar Uğur Mumcu, bu ülkenin yürekli ve vicdanlı gazetecileri tarafından basın hayatı içerisinde yaşatılmaya devam ediliyor.