İYİ Parti Saray İlçe Gençlik Kolları Cumartesi günü saat 19.00’da Glory Cafe’de uyuşturucuyla mücadele toplantısı düzenledi. Toplantıya destek veren Ak Parti ve CHP Saray İlçe Gençlik Kolları uyuşturucuyla mücadelede birlikteyiz mesajı verdi.

UYUŞTURUCUYA KARŞI GENÇLERDEN BİRLİKTELİK MESAJI
İYİ Parti Saray İlçe Gençlik Kolları Cumartesi günü saat 19.00’da Glory Cafe’de uyuşturucuyla mücadele toplantısı düzenledi. Toplantıya Ak Parti Saray İlçe Gençlik Kolları ve CHP Saray ilçe Gençlik Kolları da katılarak uyuşturucuyla mücadelede birlikteyiz mesajını verdi.
“BU BİZİM ORTAK SORUNUMUZDUR”
Toplantının açılış konuşmasını yapan İYİ Parti Saray İlçe Gençlik Kolları Başkanı Murat Öztürk şunları ifade etti:
“Sözlerime başlarken toplum için, gençler için ve geleceğimiz olan neslimiz için böyle önemli bir konuyu konuşmak üzere davetimize icabet ettiğiniz için sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bizler bugün burada bulunan gençler olarak siyasetten uzak arkadaşlık kardeşlik ve beraberliğin öne çıkacağı, önemli olan içinde yaşadığımız Saray dediğimiz ve geleceğimiz olan çocuklarımıza gençlere yönelik bir çalışma ve beraberlik ortamını oluşturmaktır. Maalesef ki başta ülkemizin ve içinde yaşadığımız Saray ilçemizin en büyük problemlerinden biridir uyuşturucu. Toplanma amacımız madde bağımlılığıyla hep birlikte mücadele edip toplumda farkındalığı sağlamaktır. Burada bulunan herkesin de benim gibi düşündüğünü biliyorum, çünkü bu bizim ortak sorunumuzdur. Hiç kimse seni beni bulmaz diyemez sessiz kalıp görmezden gelemez.
“KAYITSIZ KALMAMALIYIZ”
Bildiğiniz gibi 50 bin nüfuslu ilçemizde bile madde bağımlılığı ve uyuşturucu ticareti hızla artmakta, maalesef ki gencecik yaşta arkadaşlarımız, çocuk denecek yaşta gençlerimiz bu illete özendirilerek alıştırılmaktadır. Hiç yaşamak istediğimiz ölümlerle karşılaşmaktayız. Bizlerse bu olanlara dur demeli kayıtsız kalmamalıyız. Hep birlikte beraber koordineli çalışarak ilçemizde dönen uyuşturucu ticaretini engellemek ve gençlerimize arkadaşlarımıza sahip çıkıp topluma kazandırmalıyız. Birebir madde bağımlılığına teslim olan herkesle konuşup onlara çıkar bir yol bulunmasına yardım etmeliyiz. Mücadele ederken ailelerle konuşup çocuklarını nasıl madde bağımlılığından uzak tutacağını maddeye alışan çocuklarının farkına varmaları için nasıl bir gözlemde bulunmalarını anlatmalıyız. Bunları yaparken devlet kurumlarından uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla mücadele derneklerinden en verimli şekilde yararlanmalarını sağlamalıyız.
“GENÇLERİMİZİ BU İLLETİN PENÇESİNDEN ÇEKİP ÇIKARTACAĞIZ”
Bizler geleceğimizin teminatı gençler başta olmak üzere toplumun her kesimini uyuşturucu maddelerin zararlarından koruyan uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik çalışmalarının etkin ve kararlı bir şekilde devam etmesini sağlayan Saray İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün Saray gençleri olarak yanında olduğumuzu belirtmek isteriz. Bu bağlamda emniyetin Türkiye genelinde başlattığı uyuma projesi ve benzeri projeleri toplumun her kesimine yayarak vatandaşların karşılaştıkları uyuşturucu ticaretini doğrudan ve en hızlı şekilde bildirmelerini sağlamak uyuşturucu satışının önlenmesi konusunda farkındalığın arttırılması ve bu konuda vatandaşın etkin desteğinin sağlanmasını gençler olarak görev bilip amaç ediniriz. Sözlerime burada son verirken inanıyorum ki ilçemizin sorumlu gençleri olarak bir değil, onlarca yüzlerce gencimizi bu illetin pençesinden çekip çıkartacağız. Arkadaşlar unutmayalım ki biz birlikte güçlüyüz.”
“ÜSTÜMÜZE DÜŞEN NEYSE YAPACAĞIZ”
Ak Parti Saray İlçe Gençlik Kolları Başkan V. Recep Tayyip Süzük ise şunları ifade etti:
“İyi Parti Gençlik Kolları Başkanına ve yönetimine teşekkür ediyorum. Genç arkadaşlarımızı siyaset çatısı altında değil de bu kötü alışkanlıklardan uzak tutabilmek için ne yapabiliriz, hep beraber koordineli bir şekilde çalışarak Saray genci için, Tekirdağ genci için Trakya genci için nasıl çalışabiliriz diye düşündükleri projede biz de onların yanında yer aldık, inşallah sonuna kadar da bu projenin yanındayız. Bu uyuşturucu son yıllarda özellikle Trakya’da büyük şekilde yayılmış durumda. Bunu zaten hepiniz biliyorsunuz. Uyuşturucu direk bilinci ve organları hedef alan bir etkiye sahip. Uyuşturucu direk insanın düşünme yetisini anında durduran alkol gibi de yavaş yavaş değil birden durduran bir illet. TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) verilerine göre Türkiye’de ki cinayetlerin yüzde 60’ı, trafik kazalarının yüzde 50’si ve tecavüzlerin yüzde 43’ü alkol ve uyuşturucudan kaynaklanmakta. Bizde İyi Parti Gençlik Kolları’nın davet ile inşallah bu çalışma altında üstümüzde düşen neyse yapacağız sonuna kadar arkasındayız.”
GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR
Açıklamaların ardından İyi Parti, Ak Parti ve CHP Saray İlçe Gençlik Kolları proje hakkında neler yapılabileceği hakkında görüş alışverişinde bulundu.