Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde seçilerek mazbatasını alan Saray Mahalle Muhtarları ile dün Saray Askeri Gazino’da buluştu.
VALİ YILDIRIM MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, 31 Mart Mahalli İdareler Genel seçimlerinde seçilerek mazbatasını alan Saray Mahalle Muhtarları ile buluştu. Askeri Gazino’da düzenlenen toplantıya Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra Saray Kaymakamı Adnan Tezcan, Tekirdağ İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Tekirdağ İl Jandarma Komutanı V. Albay Haşim Göksel, Saray Garnizon Komutanı Tnk. Albay Fatih Solmazlar, Saray İlçe Emniyet Müdürü V. Oğuz Günhan, Saray İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Emrah Kaya, Kaymakamlık Daire Amirleri ve Muhtarlar katıldı.
“İLÇEMİZDE SÜKÛNET VE SULH İÇİNDE SEÇİM ATMOSFERİ YAŞANDI”
Toplantıda ilk olarak konuşan Saray Kaymakamı Adnan Tezcan şunları ifade etti:
“31 Mart seçimleri bitti. İlçemizde de sükunet ve sulh içinde çok güzel seçim atmosferi yaşandı. 29 mahalle muhtarımız var Saray’da. Daha önceden 25’ti Büyükyoncalı 5’e ayrıldı oradan artı 4 geldiği için 29 oldu. Saray merkezde 4 mahallemiz var, Büyükyoncalı’da 5 mahallemiz var. Toplamda 29 mahallemiz var. Bugün İç İşleri Bakanlığımızın talimatları ve Sayın Valimizin direktifleri doğrultusunda Kaymakamlık Konferans Salonunda daire amirlerimizle birlikte muhtarlarla toplantı yaptık. Bilgilendirme toplantısı. Orada daire amirlerimiz 5’er dakika sunumla kendilerini görevlerini anlattılar, telefonlarını verdiler. Kurumlar da tanıtıldı. Dilek ve temennilerle toplantımızı kapattık. Herkese hayırlı olsun.”
“SİZLER BİR KÖPRÜSÜNÜZ”
Toplantıda konuşan Vali Aziz Yıldırım şunları ifade etti:
“Medenice bir seçim ortamının yaşandığını gösterir, demokrasi bu demektir. Herkes kendisini koyar ortaya ben bu işe talibim der vatandaşımız da birini tercih eder. Bir taraftan yeniden seçilen arkadaşlarımıza bilgiler vermek, bir taraftan daha önceden seçilmiş fakat bu dönemde de tekraren seçilmiş arkadaşlarımızın bilgilerini tazelemek için bu tür programlar düzenliyoruz. Bu bir taraftan Bakanlığımızın talimatı, bir taraftan bizlerin de tercih ettiği bir yöntemdir. Her defasında bunları yapıyoruz. Sizleri bilgilendirmek için, bilgilerinizi tazelemek için bir araya toplayıp ilgili arkadaşlarımız, resmi kurumlar iş ve işlemler nasıl yürür bunları gösterebilmek. Birim amirlerimizin, şube müdürlerimiz, daire başkanlarımızın sizler tarafından bilinmesini temin etmek için bu toplantıları düzenliyoruz. Faydalı olduğu kanaatindeyiz. Sizler de özellikle yeni seçilmiş olan arkadaşlarımız bizim kurumlarımızda kimler görev yapıyor, hangi kurumun ne tür yetkisi var bunları öğrenmiş oluyorsunuz. Sizlerin seçilmiş olduğunuz mahalledeki insanlarımıza daha iyi hizmet verebilmenizi temin etmeniz içindir. Bizler, sizlere yardımcı olacağız. Sizler de hem yaşadığınız yerdeki vatandaşlara hem de bizlere yardımcı olacaksınız.  Sizler birer köprüsünüz. Muhtarlarımız Türk İdare sistemi içerisinde en küçük birim amiri olarak görev yaparlar. Sizler de birer idarecisiniz. Seçilmiş olduğunuz, görev yaptığınız yaşadığınız mahallelerimizdeki insanların ihtiyaçlarını, ya da mahallenin ihtiyaçlarını bizlere aktarmakla görevlisiniz. Muhtarlarımızın da mahallelerini tanıyor olduğunu düşünüyoruz, mutlaka tanıyorsunuzdur seçilip gelebildiğinize göre. Sizler bu seçimi, demokrasiyi üzerinde kimlik olarak da taşıyan insanlarsınız. İnşallah, sizlerin görev yapacağı süre içerisinde de hep birlikte olacağız.  Bizler de köylere gelmeye gayret edeceğiz. Hedefimiz bütün köyleri dolaşabilmek.
Beldemizde köyümüzde yaşayan özellikle fakir fukaralarımız, ihtiyaç sahibi insanlarımız, eğitim görme imkanından mahrum görünen çocuklarımız, gençlerimiz bunlar özellikle bizlere, Kaymakam beye bildirirseniz biz de çok rahatlıkla bu insanlarımızın ihtiyaçlarını giderebiliriz. Devletimizin imkanı çok, bizlere aktarılıyor sizlere hizmet için. Biz de bunu özellikle eğitim ve sağlık konusunda sizler için kullanıyoruz. Bu anlamda eksiğimiz olmaz.
“ÜRETİME BİZİM HER ZAMAN DEVAM ETMEMİZ LAZIM”
Eski usul tarlalarımızın, bahçelerimizin mutlaka işlemesi lazım. Bizim buralarda yapmış olduğumuz çiftçiliğimiz, yapmış olduğumuz üretimin azalmaması lazım. Cebimizde hepimizin bol parası olsa yiyecek bir şey olmadıktan sonra açlıktan ölürüz. Hiç şakası yok. Üretime bizim her zaman devam etmemiz lazım, özellikle tarımsal üretime. Burada bir tek kendimiz için üretmiyoruz, bütün İstanbul’u, bütün Türkiye’yi besleyebilecek vaziyete getiriyor. Bu bizim için çok gurur verici bir şey.”