23.7 C
Saray

VİDEO | Yol bekçileri görevde olsaydı…

En Çok Okunanlar

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Hasan Bektaş, dün kazanın ardından yol kontrolü yapan yol bekçileri görevlerine devam ediyor olsaydı böyle bir kazanın yaşanmayabileceğini söylemişti. Bu açıklamanın ardından 20 yıllık yol bekçisi İbrahim Çivici’nin açıklamaları yeniden gündeme geldi.

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Hasan Bektaş, “Demiryollarıyla ilgili ‘yol bekçisi’ dediğimiz, günlük rutin yaya olarak yol kontrolünü yapan arkadaşlarımız vardı. Yol bekçileri yaklaşık beş yıl önce kaldırıldı. Dolayısıyla şu anda yol kontrolü yapılmıyor” dedi, yol bekçilerinin görev yapması durumunda bu kazanın yaşanmayabileceğini söyledi.
Bu açıklamaların ardından 2015 yılında El Cezire Türkiye’nin yaptığı video haber yeniden gündeme geldi.
“Pazartesiden cumaya kadar, her hafta 75 km yolu yürüyerek kontrol etmek zorundayım. Peynirimi, zeytinimi çantamda taşıyorum. Sekiz saatim yolda geçiyor, kolay iş değil. Her gün ortalama 15 km yürümek zor, ağır iş” diyen yol bekçisi İbrahim Çivici, yol bekçilerinin hayatını anlatmıştı. Kontrol esnasında yol bekçilerinin yanlarında taşıdıkları malzemelerle basit tamirleri de yaptıklarını anlatan Çivici, daha kapsamlı arızaları da hemen bildirdiklerini ifade etmişti. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı’nın kazayla ilgili yaptığı açıklamada en son ray kontrolünün “yıllık kontrol” kapsamında Nisan ayında yapıldığını söylemesi dikkat çekmişti. İnsanı devre dışı bırakmanın ağır maliyeti onlarca insanın hayatını kaybetmesi oldu.

izmir escort

- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler