10.7 C
Saray

Yakıştı mı?

En Çok Okunanlar

Saray Belediyesi balıkçıların satış alanı haline gelen Çarşı Caddesi’ndeki Meydanı ahşap piknik masaları ile doldurdu. Belediyenin bu hamlesi seyyar satıcıları alandan uzaklaştırmasına rağmen yeni tepkileri de beraberinde getirdi. Cadde esnafı ve vatandaşlar ortaya çıkan görüntünün Saray’a yakışmadığını söylerken, Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş masaların geçici olarak konulduğu ve alanda ahşap ağırlıklı bir serbest oturma alanı oluşturulacağını söyledi

Saray Belediyesi Çarşı Caddesi’ndeki meydana 19 adet ahşap piknik masası koydu.

Geçtiğimiz aylarda meydandaki süs havuzun kaldırılmasıyla birlikte meydan balıkçıların satış alanı haline gelmişti. Çarşı esnafından ve vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine harekete geçen Saray Belediyesi, bu sabah meydanı ahşap piknik masaları ile doldurdu. Balık satılı yapan seyyar satıcıları alandan uzaklaştıran bu uygulama Çarşı Caddesi esnafını ve vatandaşı yine mutlu etmedi. Esnaf ve vatandaş ortaya çıkan görüntünün Saray’a yakışmadığını belirterek, belediyeden kalıcı bir düzenleme beklediklerini dile getirdi.

Saray’ın az sayıdaki meydanlarından birine konulan ahşap piknik masaları hakkında açıklama yapan Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, şunları kaydetti: “O alanda kalıcı değil geçici bir çalışma yaptık. Ama o piknik masaları ile de amacımızı bir nebze olsun ortaya koymuş olduk. O alanda Saray’a yakışan bir çalışma yapmaya başladık. İlk olarak durağı kaldırdık yerine ahşaptan bir bekleme durağı yapacağız. Alanın tamamını ahşap ağırlıklı malzemeler kullanarak serbest oturuma ve dinlenme alanına dönüştüreceğiz. Çalışmalarımız tamamlandığında Saray görsel olarak da güzel bir alana kavuşmuş olacak.”


- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler