Cumhur İttifakı Saray Belediye Başkan Adayı Özkan Yaman bu sabah saat 10.00’da Onur Restoran’da kahvaltı programı düzenledi. Ak Partililerle ve MHP’lileri buluşturan kahvaltı programına Ak Parti Saray İlçe Başkanı Samet Derviş’in katılmaması dikkat çekti. Kahvaltı sonrası katılımcılara hitap eden Cumhur İttifakı Saray Belediye Başkan Adayı Özkan Yaman, tek gayesinin Saray’ı kazanmak olduğunu belirterek, “Hepimizin birlikteliğiyle, tek vücut olmamızla hedefe ulaşabiliriz. Bu yolda hepinizden özveri bekliyorum. Ben bu seçimi kazanacağıma olan inancımla hedefe adım adım ilerliyorum” dedi.

Cumhur İttifakı kapsamında MHP’den Saray Belediye Başkan Adayı olan Özkan Yaman, Ak Parti ve MHP’yi kahvaltıda buluşturdu.
YAMAN: “TEK VÜCUT OLURSAK HEDEFE ULAŞIRIZ”
Onur Restoran’da saat 10.00’da başlayan programda MHP Saray Belediye Başkan Adayı Özkan Yaman, şunları ifade etti:
“Cumhur İttifakı kapsamında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli beyefendinin bizleri onura etmesi, İl başkanımız ve İlçe başkanımızın onayları doğrultusunda bismillah deyip çalışmaya başladık. Adaylığımızın ardından geçen 17-18 günlük süreçte mahalle mahalle sürekli dolaşıyorum. Bu süreçte hazırlıklarımızı da tamamladık. Rahmetli Başbuğumuzun çok hoşuma giden bir sözü var; ‘Emanet olan davayı kucakladım, hiç arkaya bakmadan tereddütsüz, hiç bir şeye aldırmadan yürüyorum.’ Bu söz ve bu düşünce kapsamında, Cumhur İttifakı kapsamında yürümek istediğimiz tek nokta tek gaye Saray’ı kazanmaktır. Bu güzel yolda beraberce adım adım ilerlemek istiyoruz. Bizim acelemiz yok, bizim derdimiz sonuca ulaşmak. Bu sonucu da elde edeceğiz. Hepimizin birlikteliğiyle tek vücut olmamızla bu hedefe ulaşabiliriz. Bu yolda hepinizden özveri bekliyorum. Bu hafta itibarıyla seçim bürolarımızla, genel merkez nezdinde yapılacak hazırlıklarla birlikte çalışmalarımız daha da yoğunlaşacak. Rabbim inşallah bizlerden yardımını esirgemesin. Hepinize güveniyorum. Tek vücut, tek yürek olacağız ve bu işi başaracağız. Arkadaşlarım bana soruyor ‘Başkanım Belediyeyi almak için ne kadar inancın var’ diye soruyorlar. Ben inancımı şu hikaye ile anlatmak istiyorum; ‘Köyün birinde uzun zamandır yağmur yağmıyor. Köylü, bütün sakinleriyle 7’den 70’e her kişiyle yağmur duasına çıkıyor. Hepsi yağmur duasının yapılacağı yere adım adım ilerlerken en arkada ufak bir çocuk elinde şemsiyesi ile koşturarak yağmur duasının yapılacağı yere gidiyor.’ İşte ben yağmur duasına koşturan o çocuğun içindeki inancı taşıyorum. Bu inançla hedefe adım adım ilerliyorum.”

“YAMAN’I BELEDİYE BAŞKANIMIZ OLARAK GÖRECEĞİZ”
Yaman’ın ardından programa katılanlara hitap eden MHP Tekirdağ İl Başkanı İlker Yücel, şöyle konuştu:
“Yerel seçimler genel seçimler kadar önemlidir. Belediyeler devletin halka açılan kapısı, halka gülen yüzünü gösterdiği kapılardır. 31 Martta yapılacak olan seçimler hem Sarayımız, hem Tekirdağ’ımız hem de ülkemiz için çok önemlidir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin oluşturmuş oldukları Cumhur İttifakı çok değerlidir. Ülkemiz 15 Temmuz vakasını yaşadı. Bu hain kalkışmaya milliyetçiler, ülkücüler, Cumhur İttifakına inan Ak Partililer dur dedi. Şimdi de Cumhur İttifakın yerel seçimlerde başarılı olabileceğini görüyoruz. İnşallah Saray’da Ak Parti, MHP ve Cumhur İttifakına inana tüm vatandaşlarımızla birlikte Özkan Yaman’ı belediye başkanımız olarak göreceğiz.”

ÇALIŞKAN : “YAMAN SEÇİMİ KAZANACAKTIR”
Programda son konuşmayı yapan MHP Tekirdağ İl Yönetim Kurulu Üyesi Zehra Çalışkan,
“Ak Parti ve MHP’nin Yenikapı ruhuyla oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın adayı Özkan Yaman Saray’da bizi en iyi şekilde temsil ederek, seçimi kazanacaktır. Bizim yaptığımız ittifak doğunda askerimize kurşun sıkanlara karşı Türkiye Cumhuriyet’in ilelebet var olması için yapılan bir ittifaktır. Bizler sonuna kadar Cumhurbaşkanımızın ve Genel Başkanımızın arkasında yürüyeceğiz. Allah’ta bizi muvaffak edecek inşallah” dedi.
DERVİŞ’İN KATILMAMASI DİKKAT ÇEKTİ

Ağırlıklı olarak Ak Parti ve MHP’li yöneticilerin ve meclis üyelerinin katıldığı kahvaltıya Ak Parti Saray İlçe Başkanı Samet Derviş’in katılmaması dikkat çekti. 200’e yakın kişinin katıldığı kahvaltı programının organizasyon kısmında sıkıntı yaşanması dikkat çeken bir diğer ayrıntıydı.