REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Saray Gazetesi

Yaman: Tek amacım Saray’a hizmet

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yaman: Tek amacım Saray’a hizmet
393
30 Ocak 2019 - 9:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


Cumhur İttifakı Saray Belediye Başkan Adayı Özkan Yaman dün saat 15.00’da MHP Saray İlçe Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısı ile adaylığını açıkladı. Yaman, “Halka Hizmet Hakka Hizmet inancını, İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın anlayışı ile tüm halkımızla birlikte yürek yüreğe, el ele, gönül gönüle, hizmete susamış yaşanabilir bir Saray için, hiçbir ayrım gözetmeksizin herkese eşit hizmet üretebilen, gönüllerde taht kuracak, şeffaf üretken Belediyecilik için gönül seferberliğine davet ediyorum. Tek amacım var. Ülkeme, milletime Saray’a hizmet, hizmet” dedi.

CUMHUR İTTİFAKI BELEDİYE BAŞKAN ADAYI YAMAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Cumhur İttifakı Saray Belediye Başkan Adayı Özkan Yaman dün saat 15.00’da MHP Saray İlçe Başkanlığı’nda düzenlediği tanıtım toplantısı ile adaylığını açıkladı. Tanıtım toplantısına MHP Tekirdağ İl Başkanı İlker Yücel, MHP Tekirdağ İl Başkan Yardımcıları Ercan İşcan, Mehmet Ceylan, Yasin Sürücü, MHP 27.dönem Tekirdağ Milletvekili Adayı Koray Önsel, MHP Saray İlçe Başkanı Lütfü Mercan, Ak Parti Saray İlçe Başkanı Samet Derviş, MHP Belediye Meclis Üyeleri Mümin Buluş, Serdar Sezen, İlktaç Cevizli, Ak Parti Belediye Meclis Üyesi Ertan İnanç, MHP İlçe Yöneticileri, MHP üyeleri ve Ak Parti üyeleri katıldı.
“SEÇİMDEN BAŞARILI BİR ŞEKİLDE ÇIKACAĞIZ”
Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Özkan Yaman’ın Adaylığını açıkladığı tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan MHP Tekirdağ İl Başkanı İlker Yücel şöyle konuştu:
“ Öncelikle hepiniz hoş geldiniz. Malumunuz bilindiği üzere önümüzde hem Türkiye, hem ilimiz hem de ilçemiz açısından çok önemli olan bir yerel seçim var. 31 Mart Yerel Seçimleri. Bu yerel seçimlerde ülkemiz, partimiz özellikle de Cumhur İttifakı olarak yerel seçimlere girecek ve ittifakın neticesinde de Saray’da Milliyetçi Hareket Partisi’nden Belediye Başkan adayımız ile beraber bu seçimlere gireceğiz. İnşallah, Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak girdiğimiz bu seçimlerde de başarılı bir şekilde çıkacağız. Ben geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim.”
TEŞEKKÜR ETTİ
Cumhur İttifakı MHP Belediye Başkan Adayı Özkan Yaman şöyle konuştu:
“31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler genel seçiminde saygı değer Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin takdirleri, MHP yerel yönetimlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Sadir Durmaz’ın açıklamalarıyla Milliyetçi Hareket Partimizin Cumhur İttifakı’nın Saray Belediye Başkan Adayı olarak resmen açıklanmış olmamın mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partimizin Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin kararlarıyla Cumhur İttifakı’nda buluşan irademizin gücüyle bugünden itibaren lider ülke Türkiye hedefi doğrultusunda Milliyetçi Hareket Partisi’ne özgü üretken belediyecilik modelini Saray ilçemize kazandırmak adına kutlu yoldaki yürüyüşümüze çıkmış bulunmaktayım. Öncelikle bizlere olan güvenleriyle şahsımı ve dava arkadaşlarımı onurlandıran başta bilge liderimiz saygı değer Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi olmak üzere MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Sadir Durmaz’a, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezimizin tüm değerli yöneticilerine MHP Tekirdağ İl Başkanımız Sayın İlker Yücel ve Yönetim Kurulu üyelerimize, MHP İlçe Başkanımız Sayın Lütfü Mercan ve yönetim kurulu üyelerimize ve ülkü ocakları il ve ilçe teşkilatımıza teşekkür ediyorum.
“ÇAĞDAŞ KENT ORTAMININ TEMİN EDİLDİĞİ BİR SARAY VAAD EDİYORUM”
Kısaca sizlere kendimden bahsetmek istiyorum. Adım Özkan Yaman Saray’lı hemşerilerimin dilinde Kuyumcu Özkan. 1972 Saray doğumluyum. Eğitim hayatı Saray’da tamamladım. 1989 yılından bu yana Saray’da ve Kapaklı şubemde kuyumculuk mesleğiyle uğraşmaktayım. Evliyim, eşim Saray’ın yakından tanıdığı Mimar Elif Yaman. Berru ve Nur isimli iki kız çocuğu babasıyım. 2011 yılından bu yana siyasetin içinde aktif olarak görev aldım. 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Allah’ın izniyle ve Siz Kıymetli Saray’lı hemşerilerimizin teveccüh gösterdikleri takdirde layık görüldüğüm makamımda davamın ve partimin çizgisinden sapmadan, hiçbir ayrım gözetmeksizin güzel ilçemizin dört bir yanındaki hemşerilerimize yakışır hizmetleri hakkıyla yerine getirmenin çabasında olacağımın sözü ile
Yerel hizmetlerin zamanında hızlı, ekonomik ve adil bir şekilde sunulduğu, çevreye duyarlı ve mimari estetiğe önem veren, toplumsal çıkarları gözeten plan ve projelerin yapılıp uygulandığı, doğal tarihi ve kültürel mirasın korunduğu, her türlü afete hazırlıklı fiziki ve sosyal alt yapının, yeterli yeşil alanları, spor alanlarının ve sosyal donatıların sağlandığı, yoksulların ve dezavantajlı toplumsal kesimin gözetildiği, hizmette eşitlik ile vatandaşı bilgilendirmenin amaç edinildiği yaşanabilir çağdaş kent ortamının temin edildiği bir Saray vadediyorum.
“TEK AMACIM ÜLKEME, MİLLETİME SARAY’A HİZMET”
Yüce Allah’ın bizlere verdiği metanetle, özveri ve memleket aşkıyla gelecek seçimler için değil gelecek nesiller için Üretken Belediyecilik anlayışımız doğrultusunda birbirinden güzel, farklı ve her daim insan odaklı çalışmalarımızı ortaya koyacağımız Saray’da tevazuyla gönüllere girebilmek şerefine nail olmak için hedefimiz yerel yönetimimizin etkin gücünün en üretken biçimde kullanarak Saray’ımızı çağdaş, yaşanabilir ve sürdürülebilir bir kent vizyonuna ulaşmaktır. Bütün bunların temelinde, demokratik insan haklarını, din ve vicdan özgürlüğüne saygılı, sosyal hukuk devleti ilkeleri doğrultusunda üniter yapıyı esas olan, sosyal adaleti, toplumsal huzuru, hizmette eşitlik ile vatandaşı bilgilendirmeyi amaç edinen, değişim ve gelişimde milli ve evrensel değerleri bütünleştiren, yerel hizmetleri vatandaşa en etkili biçimde sunan anlayışı, yerel yönetimler açısından siyasi anlayışımızın temelini oluşturmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhur İttifakı kapsamında Allah’ın izni ve vatandaşlarımızın destekleri ile varlığımız birliğimizden, birliğimiz gönüllüğümüzden geçmeli. Halka Hizmet Hakka Hizmet inancını, İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın anlayışı ile tüm halkımızla birlikte yürek yüreğe, el ele, gönül gönüle, hizmete susamış yaşanabilir bir Saray için, hiçbir ayrım gözetmeksizin herkese eşit hizmet üretebilen, gönüllerde taht kuracak, şeffaf üretken Belediyecilik için gönül seferberliğine davet ediyorum. Tek amacım var. Ülkeme, milletime Saray’a hizmet, hizmet. Tevazu, samimiyet ve gayretle hep birlikte inşallah kazanacağız, Saray kazanacak.”
ÇOCUKLAR, GENÇLER VE YAŞLILAR BİZİM TEMEL PROJELERİMİZ
Saray’a yönelik projelerini anlatan Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Özkan Yaman, “ Saray için yapılabilecek çok projeler var, yıllardır bu projelere özlem duyuyoruz. Görünen güzellikler istediğimizi yıllardır bahsettik ama bir türlü muvaffak olamadık. Fazla bir şeyler vadedip de insanlarda çıtayı da yüksek tutmak istemiyorum. Biz yıllarca o yüksek çıtaların altında hep ezildik. O yüzden yapılabilir hiçbir şey görmediğimiz için vaatleri de 5 yıllık projeler içerisinde kısa tutmakta fayda var. Bizim Cumhur İttifakı ve MHP olarak ortak 3 önemli projemiz var. Bunlardan bir tanesi çocuklarımız, diğeri gençlerimiz ve sonra da yaşlılarımız. Birincisi çalışan kesimin memuruyla işçisiyle ailelerin çocuklarının bakımıyla ilgilenebilecek Belediye mahsus bir Çocuk Kreşi. Bizim ilk hedeflerimizden olacak. Akabinde ikincisi gençlerimiz için Belediye mahsus kapalı spor salonu ve yüzme havuzu. Üçüncüsü de yaşlılarımız için Yaşlı Bakımevi. İnşallah bölgemize kazandırabilirsek bu projeler bizim temel projelerimiz olacak” dedi.
“TABLOYU GÖRÜP ONA GÖRE BİR ÇALIŞMA YAPACAĞIZ”
Basın mensuplarının projeleri hakkındaki sorularını da yanıtlayan Yaman, “Belediye Borçlarına yönelik bir ön çalışmanız var mı?” sorusuna, “Benim önümdeki hedef öncelikle seçim. Özellikle halkın takdiri. Halk bizi takdir ederse oraya geçtikten sonra gerekli hamleleri sırasıyla yapacağım. Önümüzde neyle karşılaşacağım şu an hiç belli değil. Saray Belediyesi son beş yıldır o kadar şeffaf ki hiç bir şey bilmiyoruz. Önümüze ne gelecek fikrimiz yok o yüzden halkımız görevi bize verirse tabloyu görüp ona göre bir çalışma yapacağız.”
“CUMHUR İTTİFAKI’NIN SARAY’DA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE TECELLİ ETMESİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
Aday tanıtım toplantısında konuşan MHP Saray İlçe Başkanı Lütfü Mercan şunları ifade etti:
“MHP Saray İlçe Başkanı Lütfü Mercan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin kararlarıyla Cumhur İttifakı’nda buluşan irademizin gücüyle, AK Parti Cumhur İttifakı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Adayımız Sayın Mestan Özcan Bey ve Milliyetçi Hareket Partisi Cumhur İttifakı Saray Belediye Başkanı Adayımız Sayın Özkan Yaman Bey resmen açıklanmış olup, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin emrinde, Tekirdağ ve Saray’lı hemşehrilerimiz için ittifak hassasiyeti içinde çalışmalarımıza devam edeceğiz.
Türkiye ve büyük Türk milleti için büyük önem arz eden Cumhur İttifakı’nın yarınlar için güçlü kılınması konusunda her dava arkadaşım, ülkücüye yakışır şuur içinde hareket etmektedir, etmeye de devam edecektir.
Önce Ülkem ve sonra Partim ilkesi Milliyetçi, Ülkücü Hareket için söylemden daha ötesi bir şuur halidir. Kutlu davamıza, partimize yakışır şekilde Milliyetçi Hareket Partisi Saray İlçe Teşkilatımız ve Ak Parti Saray İlçe Teşkilatımız ile birlikte Cumhur İttifakı’nın Tekirdağ ilimizde ve Saray İlçemizde güçlü şekilde tecelli etmesi için çalışacağız.
Devletin Bekası herkesin üstündedir. Milletin Bekası Devletin Bekası demektir. Bunun için önce Millet, Önce Devlet diyerek yola çıktık. Çıkmış olduğumuz bu kutlu yolda başta Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Mestan Özcan Bey, Saray Belediye Başkan Adayımız Sayın Özkan Yaman Bey ve Tekirdağ İlimizin tüm İlçelerindeki Belediye Başkan Adaylarımıza başarılar diliyor, Allah yar ve yardımcımız olsun.
“CUMHUR İTTİFAKI ADAYINI SONUNA KADAR DESTEKLİYORUZ”
Cumhur İttifakı adayı ile birlikte olduklarını belirten Ak Parti Saray İlçe Başkanı Samet Derviş, “Cumhur İttifakı adayının yanındayız, sonuna kadar destekliyoruz. Kadın kollarımız, gençlik kollarımız ve ana kademe yönetim ve Meclis üyelerimizle arkasındayız. İnşallah, Saray için hayırlısı olur. Adayımıza başarılar diliyorum” dedi.
“31 MART’TA MHP’NİN 3 HİLALLİ SANCAĞI SARAY BELEDİYESİ’NE DİKİLİR”
Cumhur İttifakı adayı Özkan Yaman’a başarı dileklerini ileten 27.dönem MHP Tekirdağ Milletvekili Adayı Koray Önsel, “Bizde elimizden geldiğince Saray’da çalışmalara katılacağız. Hep birlikte İl Başkanımızın öncülüğünde bize ne görev düşüyorsa yapmaya hazırız. Ben inanıyorum ki 30 Mart 2014’te kıl payı elimizden kaçan Saray Belediyesi, 31 Mart 2019’da Özkan Yaman’ın Başkanlığı’nda Milliyetçi Hareket Partisi’ne kazandırılacaktır diye ümit ediyoruz, inancımız yüksek. Cenabı Allah yar ve yardımcımız olsun. Allah bizi utandırmaz inşallah. Bunun için gayret gerekiyor. Bu gayrette ben eminim ki iki teşkilatta da var. İki teşkilatın birleşmesi neticesinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin 3 hilalli sancağı 31 Mart 2019’da Saray Belediyesi’ne dikilir. Bizler de geliriz bu sevinci, bu gururu hep beraber yaşarız” diye konuştu.
Cumhur İttifakı Saray Belediye Başkanı Özkan Yaman’ın aday tanıtım toplantısı MHP ve Ak Partililerin Atatürk Anıtı’nda toplu fotoğraf çektirmesiyle sona erdi.

 

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Saray Gazetesi’nde yer alan yazılar kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek kullanılabilir.