Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yerel seçim çalışmalarını genel seçim havasında sürdürdüğü bir süreçte Cumhur İttifakı Saray Belediye Başkan Adayı Özkan Yaman, Saray Küçük Esnaf ve Pazarcılar Dayanışma Derneği Olağan Genel Kurulu’ndaki “Yerel seçimde genel seçimin politikası yapılmaz” çıkışıyla dikkat çekti.

Cumhur İttifakı MHP Saray Belediye Başkan Adayı Özkan Yaman, Cumartesi günü gerçekleştirilen Saray Küçük Esnaf ve Pazarcılar Dayanışma Derneği Olağan Genel Kurulu’nda bir konuşma yaptı.
“KİMSE KİMSENİN DERDİYLE DERTLENMEDİ”
Yaman konuşmasında şu ifadeleri kullandı:
“Her katıldığımız kongrelerde karşılaştığımız tek şey var. İnşallah biz bugüne kadar sizlerin dertleriyle dertlendik, yapmaya çalıştık ama yapamadık. Ben şunu söylüyorum kimse kimsenin derdiyle dertlenmedi, kimse kimsenin derdiyle üzülmedi. Bu kongreler, toplantılar burada bittikten sonra herkes normal hayatına devam etti. Eğer dertlenilseydi, bugün bu ihtiyaçları her toplantıda her yıl biz defalarca söylüyor olmazdık. Eğer pazarcılar esnafımızın gerçekten derdi ise bu Pazar yeri bir ihtiyaçsa bu ihtiyacın bir dahaki yıla yapılacak bu kongreye bitmiş olarak gelmesi gerekiyordu. Ben 30 yıldır Saray’da kuyumculuk mesleğiyle uğraşıyorum. 30 yıldır naçizane kuyumculuk mesleğini elimden geldiği kadar en güzel şekilde sürdürüyorum. Hayatta edindiğim tek bir şey var, aklıma gelen şeyi derhal işime yansıtmak. Nasıl olacağı önemli değil, benim için nasıl biteceği önemli. Eğer Pazarcılar Derneğimizin bir ihtiyacı varsa bunu derhal o benim derdim gibi dertlenip uyumadan bitirmek için elimden gelen bütün çabayı göstereceğim. Eğer onu gösteremiyorsam bu benim o makamdaki duruşumun bir eksikliğidir diye düşünüyorum.
YEREL SEÇİMDE GENEL SEÇİMİN POLİTİKASI YAPILMAZ
Fiyatlar pahalı dendi, fiyatlarımız aşırı yüksek dendi. Mahalleleri gezerken kahve konuşmalarında veya halkla birebir tek olurken tek bir şey söylüyorum hep. Biz yerel seçime gidiyoruz. Yerel seçimde genel seçimin politikası yapılmaz. Yerel seçimde devlet politikalarıyla biz yereli halkımıza unutturamayız. Ben Saray Belediye Başkan Adayıyım. Ben Saray’ın dertlerini çözmek için buradayım. Domates, patates, salata fiyatları size unutturularak önümüzde yerel seçim olacağı anlatılmak istenmiyor. Arkada yapılacak işlerden ziyade hükümet politikalarıyla sizin kafanız kurcalanıp ortaya bırakılıyor. Biz yerel seçime gidiyoruz, bunu unutmamız lazım. Eğer bir pahalılık varsa hükümetimiz ona çözüm üretmeye çalışıyor. Ucuz satıyoruz, buna da mana bulunuyor. Pahalıya mana, ucuza satıyorsun yine bir mana. Bunun çözümünü aramak yerine sadece kötülemekle uğraşıyoruz. Aslında derdimiz bunu iyileştirmek olmalı. Kötülemek olmamalı.
BU HALK SİZE 6 DEFA ŞANS VERDİ, SİZ HALKA NE VERDİNİZ?
Sonuç odaklı çalışırsak, başarı elde ederiz diye düşünüyorum. Her sene bir dahaki seneye nasıl hazırlanırız, belediyeyi halkın karşısında nasıl güzel lanse ederiz? Nasıl güzel hizmet veririz çabasında olmamız lazım. Bakın her yıl, yılları takip eden onlarca yıl bir sefer şansı verdin, 2 verdin 3 verdin 4 verdin 5 verdin 6 verdin. Bu halk sana altı sefer bu hakkı verdi. Sonucunda sen halka ne verdin? Bunu çok iyi düşünmemiz lazım.
“3 YILDIR TERMAL SUYUN HİZMETİNİ BEKLİYORUZ”
Ben Başkanıma teşekkür ediyorum. Çok güzel bir hamlede bulundu sıcak su hamlesini her seferinde anlatıyor. Ama ben bir şekilde üzgünüm, muzdaripim. Biz o doğal kaynak suyumuzu belediye olarak aldık. Eğer biz bunu belediye olarak halkın hizmetine sunamadıysak, özel bir teşebbüse verdiysek biz buradan ne kazanç elde ettik? Halkımıza nasıl yardım ettik? 3 yıl oldu sanıyorum. 3 yıldır sıcak suyun hizmetlerini bekliyoruz. Daha kaç 3 sene bekleyeceğiz? Daha ne kadar bu suyun bizim Saray halkımızın hizmetine sunulmasını bekleyeceğiz? Eğer ben o suyu almış olsaydım şuan bir Balıkesir gibi Belediye tesisi olarak hizmete sunardım. Hiçbir özel teşebbüse vermezdim. Hiç kimse de o suyun kullanılma hakkını benden alamazdı. Eğer o parayı sayıp ben o suyu aldıysam, o suyun kullanım hakkı da benim hakkım. Buradaki vatandaşım çalışacaktı orada, ben buradaki vatandaşıma hizmet verecektim. Ama nasıl yapılır onu ben biliyorum. Eğer o günler geldiğinde bu göreve beni layık görürseniz o işlerin nasıl yapılacağını ben bütün halkımıza göstereceğim.
“BEN ÇALIŞMAYA GELECEĞİM”
Esnaflığı nasıl yaptıysam ben burada Belediyeyi de aynı şekilde idare ederim. Önemsediğim tek bir şey var. Mükemmel bir kadro, mükemmel bir belediye. Hiçbir zaman hafife alınmayacak, bazı arkadaşlarımız bunu hafife aldılar. Sandılar ki bu oyun. Yönetilecek olan Belediyenin bir çocuk oyuncağı olduğunu. Hayır, öyle bir şey yok. Karşında kadrosu 300’lerin üzerinde olan, muazzam bir çalışma kapasitesi olan halkın hizmet yeri olan bir Belediyeden bahsediyoruz. Ben ömrümde hiç 300-400 kişiyi idare etmedim. Aramızdaki belediye başkanı arkadaşlarımız da bu şekilde bir idare şeklini yaptığını düşünmüyorum. O yüzden bu makamları hiçbir zaman küçümsememiz gerektiğini düşünüyorum. Muazzam bir kadronun içerisine gireceğiz, çok güzel bir çalışma ortamında bulunacağız. O yüzden 4 Belediye Başkanı Adayı halkımızın hepinizin karşınızdayız. Naçizane tek isteğim var. Dördümüzü de bir kefeye koyun. Hangimiz bu makamda daha verimli olur? Hangimiz bu makamda daha güzel çalışır? Siz kendiniz düşünerek bizleri o mertebeye layık görün. Benim derdim genel değil yerel. Ben çalışmaya geleceğim. Nasıl 30 sene kuyumculukta çalıştıysam, bundan sonraki verilen vazifelerde Saray’ı bir kuyumcu edasıyla pırıl pırıl bir Saray yapmak için her girişinden tutun her çıkışına kadar mükemmel bir Saray olarak sizlerin hizmetine sunacağım.”
YAMAN’IN BU SÖZLERİNİ ERDOĞAN VE BAHÇELİ DUYMASIN!
Cumhur İttifakı Saray Belediye Başkan Adayı Özkan Yaman’ın konuşmasında dikkat çeken en önemli cümle “Yerel seçimde genel seçimin politikası yapılmaz”  oldu. Zira Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 31 Mart yerel seçiminin genel seçimler kadar önemli olduğunu her fırsatta dile getiriyor. Seçim meydanlarında yerel siyasetten çok genel siyaset yapan Erdoğan ve Bahçeli, Millet İttifakı’na Zillet İttifakı diyerek, Türkiye’nin beka sorunu ile karşı karşıya olduğunu dile getiriyor.