Saray ilk özel anaokulu olan Yedirenk Özel Anaokuluna dün saat 14.00’da gerçekleştirilen açılış ile kavuştu. 600 metrekare alan üzerine inşa edilmiş 107 öğrenci kapasiteli özel anaokulunun açılışında Saray protokolü ve ilçenin tanınmış simaları da yer aldı. Gerçekleşen açılışta konuşmasını gerçekleştiren Yedirenk Okulunun Kurucuları Gizem ve Gökmen Ertekin çiftleri başta aileleri olmak üzere destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ramazan FİŞEK – Saray Gazetesi

YEDİRENKTEN RENKLİ AÇILIŞ (4)KATILIM YOĞUN OLDU

Özel Yedirenk Anaokulu’nun açılışı dün saat 14.00’da gerçekleşti. Açılış törenine Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Saray İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sıddık Aslan, Saray Belediye Başkan Yardımcısı Dilaver Perçin, Saray Kent Konseyi Başkanı Mehmet Bilecen, Saray Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Özen, , Saray İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nurettin Akkoç, Saray İlçe Nüfus Müdürü Ünsal Balcı, Saray Belediye Meclis Üyeleri, STK temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda davetli katılım gösterdi.


YEDİRENKTEN RENKLİ AÇILIŞ (5)“ONUR VE GURUR DUYMAKTAYIZ”

Özel Yedirenk Anaokulu yanındaki alanda gerçekleşen açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı. Programda ilk konuşmayı Yedirenk Okulu’nun kurucusu olan Gizem ve Gökmen Ertekin çifti gerçekleştirdi. Gizem Ertekin gerçekleştirdiği konuşmasına protokolü selamlayarak başlarken “Saray’ın ilk özel anaokulu olarak hizmet verecek olmaktan onur ve gurur duymaktayız. Binamız özel eğitim kurumlarının standartlarına göre yapılmış olup anaokulu projesine uygun tasarlanmıştır. Okulumuz 7 adet sınıftan oluşup 107 kontenjanlıdır. Alanında uzman kadrosuyla çocukların gelişim özellikleri dikkate alınarak yapmış olduğumuz eğitim programımızda 2016 – 2017 yılında eğitim hizmeti vereceğiz.” dedi.

YEDİRENKTEN RENKLİ AÇILIŞ (3)EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Özel Yedirenk Anaokulu Kurucusu Gizem Ertekin konuşmasını “Binamızın yapım aşamasında her zaman yanımızda olan mimarımız Sayın Elif Yaman’a öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum. Binamızın yapım ve dekorasyonunda emeği geçen tüm ustalarımıza, Anaokulumuzun açılış işlemlerinde bilgi ve tecrübeleriyle bize yol gösteren Saray Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucusu Sultan Duygu Güngören ve Saray Özel Anadolu Lisesi Kurucusu Erdem Çağman’a ve tüm personeline çok teşekkür ediyoruz.” dedi. “OKULUMUZUN HAYIRLI UĞURLU OLMASINI DİLİYORUM”

Ertekin son olarak “En önemlisi son olarak bizleri yüreklendiren bugüne gelmemizi sağlayan bize sonsuz destek veren Babalarımız Haşim Bilecen ve Münür Ertekin’e annelerimiz Şengül Bilecen ve Behiye Ertekin’e sonsuz sevgi ve teşekkürlerimi iletiyorum. Bugünümüzde bizleri yalnız bırakmayan tüm eş, dost ve değerli misafirlerimize yürekten teşekkür ediyor, okulumuzun hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

ATATÜRK’ÜN SÖZÜ İLE KONUŞMALARINI NOKTALADILAR

Gizem Ertekin’in konuşması boyunca kürsüde bulunan Özel Yediren Anaokulu Kurucusu Gökmen Ertekin, “Değerli misafirler gerekli konuşmayı eşim yaptı. Konuşmayı uzatıp sizleri bekletmek istemiyorum. Sözlerimi Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözleriyle bitirmek istiyorum: “Cumhuriyetimize verebileceğimiz en büyük armağan, gençliğimizin eğitilmesi olacaktır. Bizi bu özel günümüzde yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederiz.” dedi. “OKULUMUZ HAYIRLI OLSUN”

Özel Yedirenk Anaokulu’nun açılış programında konuşma gerçekleştiren bir diğer isim ise Saray İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sıddık Aslan oldu. Aslan okul öncesi eğitimin önemine dikkat çektiği konuşmasında “Geleceğimiz olan gençlerimizin temel eğitim alması çok önemlidir. Yedirenk Anaokulumuz nice hayırlı evlatları vatanımıza yetiştirmesi nasip olsun okulumuz hayırlı olsun.” dedi.

YEDİRENKTEN RENKLİ AÇILIŞ (2)BAŞKAN ÇOBAN ERTEKİN VE BİLECEN AİLESİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Açılış programında son konuşmayı ise Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban gerçekleştirdi. Başkan Çoban konuşmasına Ertekin ve Bilecen ailelerine teşekkür ederek başlarken “Genç kardeşlerimizi kutluyorum. Saray’ın en büyük ihtiyaçlarından biri olan okul öncesi eğitim için ilk özel anaokulunu Saray’a kazandırdılar. Böylesine pırlanta gibi gençleri yetiştirdikleri için Saray’ımızın değerli Bilecen ve Ertekin ailelerine de teşekkür ediyorum. Saray Belediye Başkanı olarak Saray halkı adına genç kardeşlerimizi tebrik ediyorum ve okulumuzun Saray’a hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

KURDELE KESİLDİ

Gerçekleştirilen konuşmaların ardından toplu kurdele kesimi gerçekleştirildi. Kurdele kesimin ardından ise Özel Yedirenk Anaokulu önünde kokteyli ile program sürdürüldü.