10.7 C
Saray

“Yeni Ovacıklar bekliyoruz”

En Çok Okunanlar

Türkiye Komünist Partisi(TKP) Çarşamba günü Saray Halk Pazarı’nda seçim çalışması yaptı. Yoğun ilgi gören çalışmada bir pazarcı esnafının, “Sizlere helal olsun, bir belediye ile tüm Türkiye’ye örnek oldunuz. Bu seçimde TKP’den yeni Ovacıklar bekliyoruz” sözleri dikkat çekti.

Türkiye’de 30 büyükşehirde, 51 ilde, 85 ilçe ve 2 belde ile tüm belediye meclis üyeliklerine aday çıkaran TKP, Saray’da sahaya indi.
“TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDUNUZ”
Çarşamba günü Halk Pazarı’nda gerçekleştirilen seçim çalışmasına TKP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Bayırlı, TKP Saray Belediye Meclis Üyesi Adayı Alper Karahan ile partililer katıldı.  Vatandaşların ve pazarcı esnafının yoğun ilgi gösterdiği seçim çalışmasında Boyun Eğme Gazetesi ve TKP’nin seçim bildirisinin dağıtımı yapıldı. TKP’nin Ovacık’ta yarattığı halkçı, devrimci belediyecilik anlayışının toplumda yarattığı heyecanın gözlemlendiği çalışmada, bir pazarcı esnafın “Sizlere helal olsun, bir belediye ile tüm Türkiye’ye umut ve örnek oldunuz. Bu seçimde TKP’den yeni Ovacıklar bekliyoruz” sözleri dikkat çekti.
“ÖNCELİĞİMİZ HALKIN TALEPLERİ OLACAK”
Seçim çalışmasında vatandaşlara TKP’nin yerel yönetim anlayışını anlatan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Bayırlı, şunları ifade etti:
TKP’nin halkçı belediyecilik anlayışını 3 temel başlıkta toplayabiliriz. Birincisi ve olmazsa olmazımız belediyeleri halkla birlikte yönetmek. TKP 31 Mart’ta sonra iktidarda olduğu bütün belediyelerde hızlıca halk meclislerini kuracak. Halk Meclislerinde alınan kararların bağlayıcılığı olacak ve Belediye Meclisi alınan bu kararları hayata geçirecek. Yani TKP’li Belediyelerde öncelik halkın talepleri olacak.

“ÜRETİM ARAÇLARI HALK İÇİN KULLANILACAK”
İkincisi üretim araçlarını halkın çıkarı için kullanmak. Tekirdağ tarımı, hayvancılığı, turizmi ve sanayisi ile büyük bir potansiyele sahip. Bu potansiyelin halkın çıkarları doğrultusunda kullanılması gerekiyor. Bunun için hızlıca kooperatifleşmeye gideceğiz. Hazine arazilerini halkın üretimine açacağız. Çiftçilerimizi, hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızı üretim yapmaları ve ürünlerini kooperatifler aracılığıyla satmaları için sonuna kadar destekleyeceğiz.
“BİRLİKTE ÜRETİP BİRLİKTE PAYLAŞACAĞIZ”
Üçüncüsü ise birilikte üretip birlikte paylaşmak. Dayanışma ve paylaşma kültürünün bilinçli olarak yok edildiği, bencilliğin ve bireyselliğin öne çıktığı bir dönemden geçiyoruz. Bu topraklarda dayanışma ve paylaşma kültürünü yeniden canlandıracağız. Halkın el emeği ile alın teri ile birlikte ürettiği ürünler kooperatifleşmeyle birlikte gerçek değerini bulacak. Kooperatiflerden elde elden gelirin bir kısmıyla ihtiyacı olan vatandaşlarımızın eğitim, sağlık ve barınma gibi en insanı ihtiyaçlarını karşılayacağız.”

- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler