REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Saray Gazetesi

Yeniköy’de sağlık ocağı hizmete açılacak

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yeniköy’de sağlık ocağı hizmete açılacak
2.062
09 Temmuz 2019 - 13:22
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


Saray Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan Meclis toplantısı 1.birleşimi, 8 Temmuz Pazartesi günü saat 17.30-19.30 saatleri arasında Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş başkanlığında Saray Kent Konseyi Kültür Evi’nde yapıldı. İlgili gündem maddeleri ilgili komisyonlara havale edildi. Ek gündem maddesi olarak gündeme alınan Yeniköy Atatürk Mahallesi’ndeki Belediyeye ait binanın 2.katının Saray İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne tahsisi talebi oy birliğiyle kabul edildi.  Yeniköy Atatürk Mahallesi’ndeki bina 10 yıl süre ile bedelsiz olarak sağlık ocağı olarak tahsis edildi.
SARAYKENT ADINA TEMSİL YETKİSİ BAŞKAN ERKİŞ’E VERİLDİ
Saray Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan Meclis toplantısı ilk oturumu, 8 Temmuz Pazartesi günü saat 17.30 ile 19.30 saatleri arasında Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş başkanlığında Saray Kent Konseyi Kültür Evi’nde yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Meclisin ilk gündem maddesi Saraykent Tarım Turizm San. Ticaret Ltd. Şirketine belediye adına hareket edecek gerçek kişi temsilcisinin belirlenmesi oldu. Saraykent Tarım Turizm. San. Ticaret Ltd. Şirketi adına temsil yetkisi oy birliğiyle Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’e verildi. Bir diğer gündem maddesi Saraykent Tarım Turizm San. Ticaret Ltd. Şirketi adına Olağan Genel Kurul’da Belediyeyi temsil etme hakkı oy birliğiyle Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’e verildi. İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Yeni Mahalle 153 ada 21 ve 32 parselle ilgili talebini Meclis İmar Komisyonu’na sevk etmeye gerek görmedi. Konuyla ilgili mahkeme kararının uygulanması oy birliğiyle uygun bulundu.
EK GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ
Gündem maddelerinden sonra ek gündeme geçildi. CHP Belediye Meclis Üyesi Murat Dinç tarafından yazılı önerge olarak sunulan Pazarcık Mahallesi’nde bulunan Necip Dedeoğlu Parkı’nın üstünün kapatılması talebi gündeme alınarak İmar Komisyonu ve Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi. CHP Belediye Meclis Üyesi Murat Dinç tarafından yazılı önerge olarak verilen Belediye çalışanları ve Belediye Meclis üyeleri için Hizmet Gri Pasaport’u alınması talebi oy birliğiyle kabul edildi. Sofular Mahallesi 586 ve 587 parselde bulunan Kavak cinsi ağaçların satışı gündeme alınarak satış için Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’e oy birliğiyle yetki verildi. Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş D model iş makineleri hasılatı ve birim kalemlerindeki bedellerin Meclis tarafından tekrar görüşülmesini talep etti. D model iş makinelerinin birim kalem bedelleri gündeme alınarak yeniden belirlenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.
YENİKÖY SAĞLIK OCAĞINA KAVUŞUYOR
Saray İlçe Sağlık Müdürlüğünün Yeniköy Atatürk Mahallesi’nde bulunan belediye hizmet binasının tahsisi talebi oy birliğiyle gündeme alındı. 5393 sayılı Belediye Kanunu gereği Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş’e protokol yapma yetkisi oybirliğiyle verildi. Yeniköy Atatürk Mahallesi’nde bulunan Belediyeye ait binanın 2.katı bedelsiz olarak 10 yıl süreyle sağlık ocağı olarak Saray İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne oybirliğiyle tahsis edildi. Türkiye Kömür İşletmeleri taşınmazlar üstünde plan tadilatı talebi gündeme alınarak İmar Komisyonu’na sevk edildi.

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.