12-18 Aralık Yerli Malı Haftası etkinlikleri kapsamında Cengiz Topel İlkokulu 1/A sınıfında Yerli Malı Haftası kutlandı.
MİNİKLER PAYLAŞMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADILAR
12-18 Aralık Yerli Malı Haftası etkinlikleri kapsamında Cengiz Topel İlkokulu 1/A sınıfında Yerli Malı Haftası kutlandı. Yerli Malı Haftası kutlama etkinliğine Saray Kaymakamı Adnan Tezcan, Saray İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Uçak, Saray İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Hasan Küpeli, Nurettin Akkoç, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası Etkinlikleri kapsamında 1/A sınıfı öğrencileri evlerinden getirdikleri birbirinden güzel yiyecekleri arkadaşları ile paylaşmanın mutluluğunu yaşadılar. Beslenmenin, tutumlu olmanın, paylaşmanın ve Türk mallarını kullanmanın önemini öğretmenlerinin rehberliğinde yaptıkları etkinliklerle öğrenen minikler, Kaymakam Adnan Tezcan’a Yerli Malı Haftası ile ilgili şiirlerini okudular.
KAYMAKAM TEZCAN YERLİ ÜRETİME TEŞVİKİN ÖNEMİNİ VURGULADI
Öğretmenler ve öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Adnan Tezcan yerli malı ve doğal yiyeceklerin tüketilmesi gerektiğinin altını çizdi. Öğrencilere fast food yiyecekler ve gazlı içeceklerden uzak durmaları konusunda öğütler veren Kaymakam Tezcan, sağlıklı beslenme hakkında bilgi verdi. Yerli üretime teşvikin önemi vurgulayan Kaymakam Tezcan, öğrencilerin üretime yönelik meslekler hakkında bilgilendirilerek, öğrencilerin üretimle ilgili mesleklere yönlendirilmesi gerektiğini ifade etti.
Etkinlikte öğrencilerin getirdiği pasta, börek, tatlı, çeşitli meyveler gibi farklı doğal yiyecek ve yerli içecek türleri etkinliğe katılan protokol üyelerine, öğretmenlere ve öğrencilere ikram edildi.