REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Saray Gazetesi

Yılın ilk Meclis toplantısı yapıldı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Yılın ilk Meclis toplantısı yapıldı
438
07 Ocak 2019 - 16:49
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


Saray Belediye Meclisi, yılın ilk meclis toplantısını bugün saat 14.30’da Saray Kent Konseyi Kültür Evi’nde Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban başkanlığında gerçekleştirdi. İlgili gündem maddeleri ilgi komisyonlara havale edilirken, komisyon üyeleri belirlendi. CHP gurubunun önergesi ile komisyon üye sayısı 3’ten 5’e yükseldi.

EK GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ
Saray Belediye Meclisi, yeni yılın ilk meclis toplantısını bugün saat 14.30’da Saray Kent Konseyi Kültür Evi’nde Başkan Nazmi Çoban başkanlığında gerçekleştirdi. Gündemden önce ek gündem maddeleri görüşüldü. Pazar yerindeki balıkçı dükkânlarının 2019 yılı işgaliye bedelinin belirlenmesi gündeme alınarak Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. İmar ile ilgili dilekçeler İmar Komisyonu’na havale edildi.
BELEDİYENİN CARİ HARCAMALARI İÇİN 1 MİLYON TL KREDİ TALEBİ
Saray Belediyesinin 1 milyon kredi kullanma talebi hakkında açıklamada bulunan Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, “Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle cari harcamalarımız için 1 milyon TL kredi talebini Meclisimize taşıyorum. Gündeme alınmasını oylarınıza sunuyorum. Teşekkür ederim” dedi.
Saray Belediyesinin cari harcamaları için bankalardan 1 milyon tl kredi kullanması talebi Ak Parti ve MHP grubunun ret oylarına karşı oy çokluğuyla kabul edildi.
GÜNDEM MADDELERİ KOMİSYONLARA SEVK EDİLDİ
Ek gündem maddelerinin ardından gündeme geçildi. Belediye Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’nün içkili alan krokisine alınması talebi Plan ve Bütçe Komisyonu’na, Belediye İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün sözleşmeli eğitmen çalıştırılması talebi Plan ve Bütçe Komisyonuna, Belediye İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün 2019 yılı sözleşmeli personel çalıştırılmasının görüşülmesi Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edildi.
KOMİSYON ÜYE SAYISI 3’TEN 5’E YÜKSELDİ
Belediye Kanunun 24. Maddesi gereğince ihtisas komisyonları seçimi yapıldı. CHP gurubunun önergesiyle komisyon üyesi sayısı 3’ten 5’e yükseldi. CHP gurubu İmar Komisyonuna Gürhan Ergen, Önder Çelik ve Enis Asıl’ı, MHP gurubu Serdar Sezen’i Ak Parti grubu Ulaş Ağır’ı aday gösterdi. Yapılan açık oylama sonucu İmar Komisyonu Gürhan Ergen, Önder Çelik, Enis Asıl, Serdar Sezen ve Ulaş Ağır’dan oluştu. Plan ve Bütçe Komisyonu’na Bülent Kardeş, Önder Çelik, Gürhan Ergen, Gürkan Kesim ve İlktaç Cevizli açık oylama sonucu seçildi. Denetim Komisyonu’na yapılan gizli oylama sonucu Bülent Kardeş, Önder Çelik, Gürhan Ergen, Erdoğan Bağcı ve Serdar Sezen seçildi.
Belediye Kanunun 32. maddesi gereğince Meclis üyelerine ödenecek huzur hakkının tespit edilmesi ve Belediye Kanunun 25. Maddesi gereğince kamu, kurum ve kuruluşlarından Denetim Komisyonunda görevlendirilecek kişilere ödenecek ücretler Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi.

 

 

 

 

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Saray Gazetesi’nde yer alan yazılar kaynak gösterilerek ve bağlantı verilerek kullanılabilir.