Belediye Meclisi’nin Aralık ayı meclis toplantısının ilk oturumu Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban başkanlığında yapılırken, gündemdeki konular görüşülerek incelenmek üzere ilgili komisyonlara havale edildi.

MECLİS TOPLANTILARI PERŞEMBE GÜNLERİ DEVAM EDECEK
Saray Belediye Meclisi, Aralık ayı meclis toplantısının ilk oturumu Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban başkanlığında dün saat 10.00’da Saray Kent Konseyi Kültür Evi’nde yapıldı. Açılış ve saygı duruşu ile başlayan ilk oturumda ilk gündem maddesi Belediyede 2018 yılında çalıştırılacak olan 17 sözleşmeli personelin devam etmesi oy birliğiyle kabul edilirken, 17 sözleşmeli personelin ücretlerinin belirlenmesi ise oy birliğiyle Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildi. 2018 yılı Belediye Meclis toplantılarının her ayın ilk Perşembe günü olarak devam etmesine oy birliği ile kabul edildi. Belediye Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün Büyükşehir Belediyesi tarafından 5 mahallede yapılacak olan halı saha yerlerinin tespiti görüşülerek İmar Komisyonu’na havale edildi.
İLGİLİ GÜNDEM MADDELERİ İLGİLİ KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ
Belediyeye ait 29.11.2017 tarih E 2221 sayılı ihaleye verme ile ilgili talep, Belediyeye ait 29.11. 2017 tarih E 2223 sayılı işletme tahsis edilmesi ve Belediyeye ait 29.11.2017 tarih E 2222 sayılı Yönetmelik çıkarılması ile ilgili dilekçeler görüşülerek İmar Komisyonu’na sevk edildi. Belediyeye ait 28.11.2017 tarih E 2216 sayılı Büyükyoncalı Mah. Belediye Hisselerinin satışı, Belediyeye ait su kaynaklarına isim verilmesi oy birliği ile İmar Komisyonu’na havale edilirken, son gündem maddesi olan Güngörmez Muhtarı Şefik Akdere’nin Güngörmez’de kurulacak dernek için yer tahsisi talebi incelenmek üzere Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildi.
EK GÜNDEM MADDELERİ GÖRÜŞÜLDÜ
AKP grubu tarafından verilen Göçerler Mahallesi’nde Gürkan Kesim ve beş kişiye ait parseller sanayi alanında kalması dolayısıyla plan değişikliğinin yapılması görüşülerek, İmar Komisyonu’na sevk edildi. AKP grubu tarafından verilen Belediye’nin yemek ve konaklama harcamalarının kendilerine bildirilmesi ve Belediye’nin kamu kurumlarına ve Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK)’ya borcu var mı önergeleri gündeme alınarak, AKP grubuna yazılı olarak cevap verilmesine karar verildi.
“SGK’YA VE MALİYEYE BORCU OLMAYAN TEK BELEDİYEYİZ”
Kamu kurumlarına ve SGK’ya borç hakkında kısa bir açıklamada bulunan Saray Belediye Başkanı Nazmi Çoban, Sosyal Güvenlik Kurumu ve maliyeye borcu olmayan tek belediye olduklarını ifade etti.