16.7 C
Saray

Yine patladı: 21’e kadar su yok!

En Çok Okunanlar

Saray’ın su ihtiyacını karşılayan 630 mm çaplı “İçme Suyu Ana İsale Hattı” üzerindeki borunun patlaması nedeniyle ilçede büyük ve önemli bir arıza meydana geldi. Ana isale hattındaki patlama 13 Ağustos Cuma günü Güneşkaya’da yaşanan patlamaya yakın bir noktada gerçekleşti. TESKİ arızanın giderilmesinin ardından şebekeye suyun en iyi ihtimalle saat 21.00’de verileceğini açıkladı

Saray’ı besleyen içme suyu ana isale hattında 4. defa büyük çaplı bir arıza meydana geldi.
TESKİ EKİPLERİ MÜDAHALE ETTİ
Sabah saatlerinde fark edilen arızaya TESKİ ekipleri anında müdahale etti. Hatta verilen suyun kesilmesiyle birlikte onarım çalışmaları başladı. Edinilen bilgiye göre arızanın ana hatta meydana gelmesinden dolayı Saray İlçe Merkezine en iyi ihtimalle akşam saat 21.00’de su verilebilecek.
NE OLMUŞTU?
5 Ocak 2020, 9 Temmuz  2020, 28 Temmuz 2021 ve 13 Ağustos 2021 tarihlerinde Saray’ın su ihtiyacını karşılayan 630 mm çaplı “İçme Suyu Ana İsale Hattı” üzerindeki borunun patlaması nedeniyle ilçe merkezinde 20 saat süren su kesintileri yaşanmıştı. Bu sabah meydana gelen arızanın da daha önce yaşanan 4 arızaya yakın bir noktada gerçekleşmesi dikkat çekti.

- İrmet Hospital -spot_img

Benzer Haberler

- Advertisement -spot_img

Saray'dan Haberler