İçme suyu şebekesi, kanalizasyon ve doğalgaz hatları tamamen biten caddelerde kapsamlı yol çalışmasına start verildi. Saray Belediyesi Fen İşleri ekipleri çalışmalara ilk olarak Pazarcık Mahallesinden başladı. Ramazan FİŞEK – Saray Gazetesi

YOL ÇALIŞMASI PAZARCIKTAN BAŞLADIBÜYÜKŞEHİR’DE DESTEK OLACAK

Yaklaşık 3 yıldır süren altyapı çalışmalarında sona gelindi. Uzun süredir özlemle beklenen yol asfaltlama ve çevre düzenleme çalışmaları Saray Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince Pazarcık’tan başlatıldı. Ayvacık Caddesi’nde tahrip olmuş yoldaki kilit taşları söken çalışma ekiplerine kısa bir süre sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ekipleri de destek olacak. Başlanan çalışmalar ile birlikte Saray ilçe merkezinin üst yapısı düzeltilmiş olacak.

“HALKIMIZA HAYIRLI OLSUN”

Konuyla ilgili bilgilendirme yapan Saray Belediyesi Fen İşleri Yol Bakım Amiri Fatih Akdere çalışmaların çok kapsamlı ve titiz yürütüldüğünü belirterek “Saray’da çalışmalara başlamak için sabırsızlanıyorduk. Ayvacık Caddesi ile kolları sıvadık. Saray’ın en geniş caddelerinden birinde çalışıyoruz. Şu anda mevcut kilit taşlarını söküyoruz. Çalışma yapılacak alandaki zemini düzenleyerek kot farkını uygun seviyeye getireceğiz. Ardından bordür düzenlemesi yaparak asfaltlanacak alanı hazır hale getireceğiz. Asfaltlama işlemiyle eş zamanlı olarak kaldırım düzenlemesini de yine Saray Belediyesi Fen İşleri ekipleri yapacak. 45 bin metrekare kaldırım alanını yeniden yapacağız. Şimdiden halkımıza hayırlı olsun. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyoruz.” dedi.