Ak Parti Saray Kurucu İlçe Başkanı İbrahim Duraklı son günlerde yerel basında hakkında çıkan haberlerden dolayı Saray Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. 2 Ağustos Salı günü demokrasi nöbetinde yaptığı konuşmanın bilinçli olarak çarpıtıldığını, yalan ve iftira dolu haberlere imza atıldığını söyleyen İbrahim Duraklı, “Son dönemde hakkımda yapılan iftira dolu, hedef gösterme ve toplum nezdinde küçük düşürmeyi hedefleyen, gazetecilik şeref ve ahlakına uymayan haberlerden dolayı sözde gazeteci Tekin Sönmez hakkında suç duyurusunda bulundum. Yalan haber yapmayı ilke haline getirmiş bu kişiden yüce Türk adaleti önünde hesap soracağım” dedi.

Ak Parti Saray Kurucu İlçe Başkanı İbrahim Duraklı hakkında yalan haber yapan kişilerden yargı önünde hesap soracağını söyledi.

“Yüce Türk adaleti önünde hesap soracağım!”“HERKES DOĞRU, SÖZDE GAZETECİ YANLIŞ ANLADI”

2 Ağustos Salı Günü demokrasi nöbetinde yaptığı konuşmanın Saray Gözlem Gazetesi’nde bilinçli bir şekilde çarpıtılarak yayınlandığını söyleyen Duraklı, “Saray Atatürk Alanı’nda düzenlenen demokrasi nöbetinde yaptığım konuşmada, yaşadıklarımdan yola çıkarak FETÖ’nün hâkimler, savcılar, kaymakamlar ve valilerin yanı sıra askerler, polisler ve hatta iş adamları arasında nasıl örgütlendiğini, FETÖ’nün devlet içinde örgütlenmesinin beni o günlerde tedirgin ettiğini, 17 Aralık 2015’te milletimize yapılan operasyonun yaşadığım tedirginliğin ve kaygılarımın ne kadar gerçek olduğunu ortaya çıkardığını, 15 Temmuz darbe girişiminin mangal gibi yürekli başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde, milletin iradesi ile geri püskürtüldüğünü, darbecilere ve destekçilerine en ağır cezaların verilmesi gerektiğini söyledim. Kaymakamımız, Cumhuriyet Savcımız, İlçe Başkanımız ve Saray halkının önünde yaptığım bu konuşma büyük alkış aldı. Demokrasi mitinginde bulunan herkesin doğru bir şekilde anladığı bu konuşmayı sözde gazeteci Tekin Sönmez anlayamayarak veya istediği yöne çekerek ‘Duraklı itiraf etti’ şeklinde verdi ve benim iş takipçiliği yaptığımı iddia etti. Hayatım boyunca iş takipçiliği yapmadım ama o konuşmamda da belirttiğim gibi vatanını, bayrağını seven bütün Saraylı hemşerilerime destek oldum. Aynı desteği bugünde, yarında hemşerilerime sunmaya devam edeceğim” dedi.

“FEHMİ ÇÜREN 25 YILLIK ARKADAŞIMDIR”

Saray Gözlem Gazetesi’nde hakkında çıkan yalan haberlere 16 Ağustos Salı günü bir yenisinin daha eklendiğini ifade eden Duraklı, “Son olarak Saray Gözlem Gazetesi’nde ‘İbrahim Duraklı Müdürün başını yedi’ başlığıyla ne anlattığı belli olmayan bir yazı yayınlandı. Yazıda Fehmi Çüren ’in benim yüzümden görevden uzaklaştırıldığı iddia edilse de, bu iddiayı doğrulayacak hiçbir bilgiye ve kanıta yer verilemedi. Zaten böyle bir bilgiye, kanıt olmadığı ve olamayacağı içinde yer verilemez. Benim 25 yıllık arkadaşım olan Fehmi Çüren iki üniversite bitirmiş, Saray’da herkes tarafından tanınan ve sevilen birisidir. Bu süreçten de alnının akıyla çıkacaktır. Bundan hiç şüphem yok.

“Yüce Türk adaleti önünde hesap soracağım!”1“HESAP SORACAĞIM”

Ama bu süreçten geriye sözde gazeteci Tekin Sönmez’in yaptığı iftira dolu, yalan haberler kalacaktır. Son dönemde hakkımda yapılan iftira dolu, hedef gösterme ve toplum nezdinde küçük düşürmeyi hedefleyen, gazetecilik şeref ve ahlakına uymayan haberlerden dolayı sözde gazeteci Tekin Sönmez hakkında suç duyurusunda bulundum. Yalan haber yapmayı ilke haline getirmiş bu kişiden yüce Türk adaleti önünde hesap soracağım” dedi.