CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, 13 Kasım Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. Yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

“13 KASIM TEKİRDAĞ’IN BAĞIMSIZLIĞINDAN ÖDÜN VERMEYECEĞİNİ DÜNYAYA HAYKIRDIĞI GÜNDÜR”
CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, 13 Kasım Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. Yıldönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Yüceer, mesajında şu ifadelere yer verdi:
13 Kasım Tekirdağ’ın bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini tüm dünyaya haykırdığı gündür. 13 Kasım Tekirdağ için, bizler için gururun, onurun günüdür. Yüreği vatan sevgisiyle, bağımsızlık aşkıyla dolu Tekirdağlılar, emperyalizme karşı direnişin en güzel örneklerinden birini göstererek, tarihin altın sayfalarında yerini aldı.
“BİZLERE DÜŞEN EN BÜYÜK GÖREV ATATÜRK’ÜN İLKE VE DEVRİMLERİ IŞIĞINDA ÜLKEMİZİ MUASIR MEDENİYETLER SEVİYESİNE ÇIKARMAKTIR”
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verilen eşi benzeri görülmemiş bu mücadele sonucu bugün özgür ve bağımsız yaşadığımız bu topraklarda Tekirdağ’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yılının coşkusunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Biliyoruz ki bu zafer kolay kazanılmadı; Cumhuriyet kolay kurulmadı.
Bir çok imkansızlık içinde kadın, erkek, genç, ihtiyar bütün milletimizin birbirine kenetlenerek verdiği şanlı mücadelede canlarını hiçe sayan şehitlerimizin, gazilerimizin fedakarlıklarıyla kuruldu. Bizlere düşen en büyük görev büyük fedakârlıklarla kurulan Cumhuriyete sahip çıkmak, Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktır. 95 yıl önce Tekirdağ’ımızda verilen bu mücadele bizlere örnek olmakta, kararlılığımızı pekiştirmektedir.
“MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUM”
Tekirdağ’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümünü kutluyor; üstün bir mücadele ile bu güzel vatanı ve güzel ilimizi bizlere bırakan başta Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi, minnetle ve şükranla anıyor; tüm hemşerilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”