CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Ulu Önder Atatürk’ün Tekirdağ’a gelişi ve Harf İnkılabının uygulamasının 88.yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

 Kübra YAVUZ-Saray Gazetesi

 HARF İNKILABININ İLK ADIMI TEKİRDAĞ’DA ATILDI
CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer yayınladığı mesajda” Modern Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün başlattığı Harf Devrimi, Kuruluş sonrası yapılan en önemli devrimlerdendir. 88 yıl önce, Atatürk’ün, yeni Türk harflerini halka tanıtıp öğretmek amacıyla çıktığı yurt gezilerinin ilk durağı Tekirdağ’ımız olmuştur. Büyük devrimlerin öncüsü olan, fikirleriyle ve düşünceleriyle yolumuzu aydınlatan Ulu Önder, kara bir tahta ve bir tebeşirle bir halkın tarihini değiştirecek adımların belki de en önemlisini Genç Cumhuriyetin başöğretmeni olarak Tekirdağ’da atmıştır. Bu onurun Tekirdağ ve hemşerilerimize nasip olması her daim övünç kaynağımız olmuştur ve olmaya devam edecektir.”
YÜCEER, ATATÜRK'ÜN GELİŞİNİ KUTLADIULU ÖNDER ATATÜRK’Ü VE SİLAH ARKADAŞLARINI MİNNETLE ANIYORUM”

CHP Tekirdağ Milletvekili Yüceer, “Bize düşen en büyük görev; Atatürk’ün en büyük eseri ve mirası olan Cumhuriyet’i anlamak, değerlerini korumak, ilke ve devrimlerine sahip çıkmak, gelecek kuşaklara doğru bir şekilde aktarmaktır. O’nun ışığı yolumuzu aydınlatmaya yeterli olacaktır. Bu vesileyle demokrasiye, tam bağımsızlığa, insan haklarına, barışa ve özgürlüğe olan inancımızla Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anarken, Atatürk’ün Tekirdağ’ı ziyareti ve Harf İnkılabının uygulanışının 88.inci yıldönümünü kutlarım.”