CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Çerkezköy’de sivil toplum örgütleri ve muhtarlarla bir araya geldi. Sivil toplum örgütlerinin sorunlarını dinleyen Yüceer, ayrıca şehit yakınları ve gazileri de unutmadı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna Artvin’de yapılan alçakça saldırıyı kınayan Yüceer, ‘O kurşunlar demokrasiye sıkılmıştır’ dedi.

 

MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer Çerkezköy’de ilçe örgütüyle beraber bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Yüceer, Çerkezköy CHP İlçe Başkanı Engin Camcı ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile beraber Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Hikmet İşcan ve Yıldırım Beyazıt Mahallesi Muhtarı İrfan Akem’i ziyaret etti. Mahallelerin sorunları hakkında bilgi alan Yüceer, muhtarların yerel demokrasinin kurulmasında çok önemli bir işlevi olduğunu belirterek, her iki mahalle muhtarına da yerel sorunların çözümünde gösterdikleri başarı nedeniyle teşekkür etti.
Yüceer, Çerkezköy'de bir dizi ziyarette bulundu3ŞEHİT YAKINLARINI VE GAZİLERİ UNUTMADI
2012 yılında Siirt’in Pervari ilçesinde şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Dinçer Ersoy’un ailesini ziyaret eden Yüceer, ailenin acısını paylaştıklarını, bu ülke vatandaşlarının her şehidimize ödenemeyecek bir borcu olduğunu belirtti. Yüceer, Çerkezköy’de geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren Kıbrıs Gazisi Muammer Filiz’in ailesine de taziyelerini sundu. Yüceer, vatan toprağına kutsiyet kazandıranın toprağa dökülen şahit ve gazilerin kanları olduğunu ifade etti. Yüceer, Şehit yakınlarını ziyaretinin ardından geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Atatürk İlkokulu, Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu ve Nurullah Narin Ortaokulu eski müdürü Halit Ercan’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
Yüceer, Çerkezköy'de bir dizi ziyarette bulundu2ÇTSO’DA GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
Yüceer’in bir sonraki durağı Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası oldu. ÇTSO Başkanı Süleyman Kozuva ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelen Yüceer, sanayicilerin sorunları hakkında bilgi aldı ve ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu.
O KURŞUNLAR DEMOKRASİMİZE SIKILDI
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna Artvin’de yapılan alçakça saldırıyı kınayan Yüceer, ‘O kurşunlar sadece Genel Başkanımıza ve partimize değil, demokrasiye sıkılmıştır. Bu saldırılar bizi yıldıramaz. Hiç kimseden korkmuyoruz. Sinmeyeceğiz, yılmayacağız. Özgürlük ve demokrasi mücadelemize daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz’ dedi.
Yüceer, Çerkezköy'de bir dizi ziyarette bulunduENGELLİ ÇOCUKLARLA PASTA KESTİ
Yüceer ve beraberindeki heyetin Çerkezköy’deki son durağı Engelliler Derneğiydi. Çerkezköy Engelliler Dernek Başkanı Hayrettin Çetinkaya ile beraber engelli çocuklar için yaptırılan pastayı kesen Yüceer, engellilerin kentsel alanların kullanımı başta olmak üzere istihdam ve eğitim gibi temel sorunları olduğunu, toplumların ve Devletin engelli ve dezavantajlı gruplara yaklaşımının çağdaşlık konusunda açık bir ölçüt oluşturduğunu ifade etti. Engellilerin sorunlarının Cumhuriyet Halk Partisi tarafından TBMM çatısı altında defalarca dile getirildiğini belirten Yüceer, Hükümetin engellilerin sorunlarına yeterli bir duyarlılıkla eğilmediğini vurguladı.