CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş yıl dönümü münasebetiyle yazılı bir basın açıklaması yaptı. Yüceer, “Bir neferi olmaktan onur duyduğum, Türkiye’nin kurucu gücü, aydınlık yüzü partimizin 93. Yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

Kübra YAVUZ-Saray Gazetesi

yuceer-chpnin-yilini-kutladi“TÜRKİYE DEMOKRASİSİNİ İNŞA ETMİŞTİR”
CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Çağdaş ve aydınlık Türkiye’nin temellerini atan Cumhuriyet Halk Partisi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Cumhuriyet’i kurarak, Türkiye demokrasisini inşa etmiştir. Asırlık çınar CHP, yalnızca ulusumuzun kaderini değiştirmekle kalmamış, emperyalizmin boyunduruğundaki mazlum halklara bir kurtuluş yolu da göstermiştir. Tüm ezilenlere, onurlu ve bağımsız bir yaşamın mümkün olduğunu kanıtlamıştır.”
HUZUR VE BARIŞ ORTAMININ SAVUNUCUSUDUR
Kurulduğu günden bu yana CHP’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız, laik, demokratik, onurlu çağdaş bir devlet olarak var olması, güçlenmesi, halkın mutluluğu için mücadele ettiğini kaydeden Yüceer, “CHP çağdaş, laik, demokratik sosyal hukuk devletinin, yargı bağımsızlığının, insan haklarının, kadın erkek eşitliğinin, hoşgörünün, huzur ve barış ortamının savunucusudur”. Dedi.
“CHP AYRIŞTIRILAN TÜRKİYE’NİN TUTKALIDIR”
CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, “ Her gün şehit haberlerinin yüreğimize bir kor gibi düştüğü bugünlerde, toplumsal barışın ve güvenliğin sağlanması, huzur için ülkemizin bugün her zamankinden daha fazla CHP’ye ihtiyacı vardır. Kuruluş günlerinin devrimci ruhuna inanmak ve bunun gereğini bugün de yerine getirmek bizler için bir borç olduğu kadar bir mirastır. Çünkü CHP, ayrıştırılan Türkiye’nin tutkalıdır. Eşit haklara sahip, onurlu insanların yaşadığı bir Türkiye’nin garantisidir. Ülkemizin boğulduğu bu karanlığı aydınlatmak için sosyal demokrat anlayışı paylaşan, Atatürk devrimlerine gönülden bağlı herkese, örgütlerimize ve bizlere büyük görev düşmektedir.” ifadelerini kullandı.
ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM
Bu duygu ve düşüncelerle başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Türkiye’yi bugünlere taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi’ne, partimize emek veren tüm partililerimize şükranlarımı sunuyorum. Bir neferi olmaktan onur duyduğum, Türkiye’nin kurucu gücü, çağdaş, aydınlık yüzü partimizin 93. yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyorum.