CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, 10 Kasım Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 79.yılı dolayısıyla bir anma mesajı yayınladı.

10 KASIM YAS GÜNÜ DEĞİL, ATATÜRK’Ü FİKİRLERİYLE ANLAMAK GÜNÜDÜR
CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, 10 Kasım Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 79.yılı dolayısıyla bir anma mesajı yayınladı. Yüceer mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Bağımsızlık savaşımızın önderi, çağdaş, demokratik, laik Türkiye’nin temellerini atan,
Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 79. yılında hasretle, özlemle, minnetle anıyoruz.
Atatürk’ü kaybetmenin derin hüznünü yaşadığımız 10 Kasım tarihleri bir yas günü değil,  O’nu fikirleriyle, idealleriyle anlamak günüdür. Atatürk’ü anlamak, Cumhuriyete, Cumhuriyet değerlerine, demokrasiye, tam bağımsızlığa sahip çıkmaktır. İlke ve devrimlerini anlatmak, gelecek nesillere aktarmak, fikirlerinin takipçisi olmak,  hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine kararlılıkla yürümektir.
“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’Nİ DEVRİMLERİNİN IŞIĞINDA SONSUZA KADAR YAŞATACAĞIZ”
Fikirleri ile günümüzü ve geleceği aydınlatan Atatürk bugün de yolumuza ışık tutmaya devam etmektedir. Ondan aldığımız bu güçle, en büyük eseri olan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni devrimlerinin ışığında sonsuza kadar yaşatacağız.
“SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUM”
Emperyalizme karşı yürüttüğü bağımsızlık mücadelesiyle yalnızca ulusumuza değil dünyadaki bütün mazlum milletlere de yol gösterici olan Atatürk, bıraktığı eserler ile ulusumuzun kalbinde sonsuz bir sevgiyle yaşayacaktır. Demokrasiye, tam bağımsızlığa,  ilke ve devrimlerine olan inancımızla Ulu Önder Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 79. yılında büyük bir sevgi, saygı ve minnetle anıyorum.”