CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yüceer,“10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde işçi haklarından kadın haklarına, engelli haklarından çocuk haklarına, düşünce ve ifade özgürlüğünden yaşam hakkına birçok sorun çözüm beklemektedir. Biz tüm baskılara rağmen insan hakları ve demokrasi mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

“OHAL’LE YÖNETİLEN ÜLKEMİZDE HAK İHLALLERİ KATLANARAK ARTMAKTADIR”
CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yüceer mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Çağdaş bir devletin görevi bireysel hak ve özgürlükleri, evrensel düzeyde kabul edilen standartlara ulaştırmak ve sürekli geliştirmektir. Bu, hak ve özgürlükler İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’yle 69 yıl önce teminat altına alınmıştır. Ancak demokrasinin, hak ve özgürlüklerin askıya alındığı ülkemizde gerek ülkemizde bu kavramlardan söz etmek mümkün değildir. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası OHAL’le yönetilen ülkemizde, hak ihlalleri katlanarak artmaktadır.
“İKTİDAR HUKUKSUZLUĞUN KOL GEZDİĞİ BİR TÜRKİYE YARATMIŞTIR”
İktidar, ‘tek adam rejimi’ sevdasıyla adaletsizliğin, hukuksuzluğun kol gezdiği bir Türkiye yaratmıştır. En küçük muhalif sese bile tahammülü olmayan iktidar, yargıyı sopa olarak kullanarak bir korku toplumu oluşturmuş, tutukluluğu tedbir değil, cezalandırmaya dönüştürmüştür. Dernekler, sendikalar, basın-yayın organları hiçbir yargı kararı olmadan kapatılmakta, muhalif gazeteciler demir parmaklıklar ardına gönderilmektedir. KHK’lar aracılığıyla akademisyenler tasfiye edilmekte, sendikal faaliyetler suç sayılmakta,  muhalif sendikalar hedef alınarak, iktidarla fikir iklimi örtüşmeyen binlerce insanlar işinden edilmektedir.
“İKTİDAR KADINLARI YOK SAYMAKTADIR”
Bu süreçte en çok ayrımcılığa maruz kalanlar “kadın erkek eşit değildir” zihniyetinin karanlığında yine kadınlar olmaktadır. Kadının kimliği üzerinden değil de bedeni üzerinden siyaset yapan iktidar toplumun yarısını oluşturan kadınları yok saymaktadır. 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde işçi haklarından kadın haklarına, engelli haklarından çocuk haklarına, düşünce ve ifade özgürlüğünden yaşam hakkına birçok sorun çözüm beklemektedir. Biz tüm baskılara rağmen insan hakları ve demokrasi mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin ve tüm insanlığın 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nü kutluyorum. Ayrımcılığın olmadığı, herkesin birbirinin yaşam hakkına, düşünce ve ifade özgürlüğüne saygı duyduğu, insanların onurluca yaşadığı, adalet duygusunun zedelenmediği, demokratik ve çağdaş bir Dünya ve Türkiye özlemimi dile getiriyorum.”