CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer Belediye Başkanı Adaylarını belirlemek için farklı kriterlerin olduğunu belirterek, “Partimiz çoklu bir yöntemle, herkese sorarak, anketler yaparak ve hatta partimize üye olmayan kişilerin dahi görüşlerini alarak karar vermeye çalışıyor. Çünkü bu yerel seçim süreci. Burada sadece partimize oy verenlerin değil, kamuoyunun da görüşü çok önemli” dedi.

CHP’li Yüceer Aday belirleme süreciyle ilgili Tekirdağ’da yayın yapan bir gazeteye şu açıklamada bulundu:
“Aday belirlemek için çoklu kriterler var. Sandığı savunurum ve savunmaya devam ederim. Çünkü en hakkaniyetli yöntem olduğunu düşünüyorum. Ama tek bir yöntem olarak da sandığı kutsallaştırmıyorum. Partimiz çoklu bir yöntemle, herkese sorarak, anketler yaparak ve hatta partimize üye olmayan kişilerin dahi görüşlerini alarak karar vermeye çalışıyor. Çünkü bu yerel seçim süreci. Burada sadece partimize oy verenlerin değil, kamuoyunun da görüşü çok önemli. Partimiz bütün verileri toplamaya çalışıyor. Umarım en hakkaniyetlisi ne ise o olur. Bölgemize ne iyi hizmeti yapacak, partimizin bayrağını en üst seviyeden dalgalandıracak isimler olur.
Tekirdağ bizim gözbebeğimiz. Türkiye’de 12-0 yaptığımız tek il. O anlamda sorumluluğumuz çok büyük. Allah korusun bir belediyemizi bile kaybettiğimizde bizim için çok büyük üzüntü olur.”