Yaptığı açıklamayla Küba’nın devrimci lideri Che Guevara için ‘eşkıya’ tabiri kullanan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman’a vatandaşlar sosyal medyada paylaştıkları içeriklerle tepki gösterirken, CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer de sosyal medyada profil fotoğrafını Che Guevara yaparak Kahraman’a tepki gösterdi.

Ramazan FİŞEK – Saray Gazetesi

TBMM BAŞKANI: “CHE DENEN EŞKIYA BENİM GENCİMİN YAKASINDA, GÖĞSÜNDE OLAMAZ”
TBMM Başkanı Kahraman, hayatını sömürüye karşı bağımsızlık ve özgürlük mücadelesine adayan devrimci Che Guevara için “Eşkıya, benim gencimin göğsünde olamaz” dedi. TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Che Guevara’nın resimlerinin Türk gençlerinin tişörtlerinde olmaması gerektiğini savunarak, “Che 39 yaşında öldürülen, bizzat kendisinin infazlar yaptığı bir katil kişilik. Bir gerilla. Bolivya’da, Küba’da, Güney Amerika’da faaliyette bulunan bir eşkıya benim liseli gencimin yakasında, göğsünde olamaz” dedi. ‘Laiklik olmamalıdır’ diyen İsmail Kahraman, ‘Kanlı Pazar’ın sorumlularından biriydi.

MECLIS GENEL KURULU YEMIN TORENI ICIN TOPLANDI. TEKIRDAG CHP MILLETVEKILI CANDAN YUCEER YEMIN ETTI. (RIZA OZEL / ANKARA)

YÜCEER’DEN CHE PROFİLLİ TEPKİ
Küba’nın devrimci lideri Che Guevara için ‘eşkıya’ tabiri kullanan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman’a vatandaşlar sosyal medyada paylaştıkları içeriklerle tepki gösterirken, CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer de sosyal medyada profil fotoğrafını Che Guevara yaparak Kahraman’a tepki gösterdi.