30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. Yıl dönümü münasebetiyle ilçemizde gerçekleştirilecek olan 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Programı açıklandı. Açıklanan programa göre bu yıl kutlamalarda askeri geçiş töreni yapılmayacak. Son günlerde yaşanan darbe kalkışması ve şehitler sebebiyle kutlamalar kısıtlı geçecek. Ramazan FİŞEK – Saray Gazetesi

ZAFER BAYRAMI KISITLI KUTLANACAK2KUTLAMA PROGRAMI AÇIKLANDI

Saray İlçe Kaymakamlığı İlçe Komitesi aldığı karara göre 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı belli oldu. Gerçekleşecek Zafer Bayramı’nın sunuculuğunu Topçu Üsteğmen Fatih Işık yapacak. Zafer Bayramı, 30 Ağustos Salı Günü saat 07.00 ila 24.00 arasında gerçekleşecek. Zafer Bayramı süresince resmi, özel kurum ile askeri birlik, karargahlar, Atatürk posteri ve bayraklarla donatılacak, geceleri de aydınlatılacak. 08.40’TA TÖRENE HAZIR OLACAKLAR

30 Ağustos Zafer Bayramı ilçemizde saat 9.00’da Atatürk Meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayacak. Kaymakamlık, Garnizon ve Belediye Başkanlığı’na ait çelenkler ve bayrak flama grubu 8.40’ta tören alanında hazır bulundurulacak. Görevli olan veya olmayan kamu kurum amir ve müdürler de dahil tören alanında kılık kıyafet yönetmeliği esaslarına uygun olacak.

TÜRK BAYRAĞI GÖNDERE ÇEKİLECEK

Çelenkler İlçe Kaymakamı, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı tarafından Atatürk Anıtı’na sunulacak. Çelenk sunumunun ardından Yurdumuzun kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk ve aziz şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunulacak. İstiklal Marşı hep bir ağızdan söylenerek Türk Bayrağı’nın göndere çekilecek.

KUTLAMALAR SÖNÜK GEÇECEK

Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı ile beraber Atatürk Alanı’nda törene katılan vatandaşların bayramını kutlayacak. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Garnizon Komutanlığı tarafından görevlendirilen Üsteğmen İbrahim Kaplan gerçekleştirecek. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği iki öğrenci şiir okuyacak. Liseliler ise bir grup öğrenci ve bayrak flamalarıyla hazır bulunacak.

TEBRİKAT TÖRENİ KAYMAKAMLIK MAKAMINDA GERÇEKLEŞECEK

Tebrikat töreni Kaymakam beraberinde Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı ile birlikte Saray İlçe Kaymakamlığı Makamında protokol sırasına göre gerçekleştirilecek. Tebrikat töreni saat 09.30’da başlayacak ve yine çelenk töreninde olduğu gibi Kaymakamlık makamında gerçekleşen bu törende de kılık kıyafet esaslarına uygun olarak kamu kurum ve kuruluş amir ve müdürleri törende yer alacak. Hava koşullarının elverişsiz olması durumunda ise kutlama töreni aynı gün ve saatte program akışına uygun olarak Belediye Kültür Salonunda yapılacaktır.